افتتاح واحد های صنعتی رشد ۷۲ درصدی یافت

تهران- ایرنا- معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام‌کرد که با صدور سه هزار و ۵۵ فقره پروانه بهره‌برداری در نیمه نخست ۹۹ با سرمایه‌گذاری ۳۷۹ هزار و ۸۹۶ میلیارد ریالی، حجم سرمایه‌گذاری نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۷۲‌درصدی دارد.

به گزارش روز چهارشنبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، بهره‌برداری از واحد های صنعتی مزبور، زمینه اشتغال مستقیم برای ۵۱ هزار و ۵۹۵ نفر فراهم شد.

برپایه این گزارش، میزان سرمایه‌گذاری در واحدهای مورد بهره‌برداری در مدت مشابه سال قبل ۲۲۰ هزار و ۷۰۴ میلیارد ریال بود.

پیش‌بینی می‌شود میزان سرمایه‌گذاری جوازهای تاسیس صادره در این مدت به رقم دو میلیون و ۲۴۵ هزارو ۸۱۶ میلیارد ریال برسد که بر این اساس رشد ۴۲.۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل را نشان می دهد..

همچنین پیش‌بینی می‌شود صدور بیش از ۱۸ هزار فقره جواز تاسیس صنعتی با اشتغال بیش از ۴۱۰ هزار نفر همراه باشد .

در ۶ ماهه نخست سال ۹۹، اشتغال ایجاد شده از محل واحدهای افتتاح شده صنعتی با بیش از هشت درصد رشد و پیش‌بینی اشتغال جوازهای تاسیس صادره صنعتی با بیش از ۳۶ درصد رشد همراه بوده است.

به گزارش ایرنا،  وزارت صنعت، معدن و تجارت برنامه های این وزارتخانه در سال ۹۹ را در هفت محور اصلی و ۴۰ پروژه عملیاتی تدوین و ابلاغ کرده است.

 بخشی از این برنامه ادامه و تکمیل اقدام‌ها و فعالیت‌های سال گذشته وزارتخانه است که با قوت بیشتری ادامه خواهد یافت.

 مهمترین جهت‌گیری در سال ۹۹ نهضت ساخت داخل، توسعه صادرات، تمرکز بر صنایع پیش‌ران و هدایت سرمایه‌های مردمی به سوی تولید اعلام شده است.

 توسعه ساخت داخل، مدیریت واردات، توسعه صادرات غیرنفتی، توسعه فناوری و محصولات دانش‌بنیان، مدیریت بازار و ساماندهی لجستیک از جمله محورهای برنامه‌های سال ۹۹ است.

 پروژه‌هایی مثل توسعه تجارت الکترونیک و تکمیل زنجیره تولید از موضوعات با اهمیتی است که در سال ۹۹ دنبال می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha