۵۰۰ میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های بازآفرینی شهری هزینه شد

ارومیه- ایرنا- مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: طی ۲ سال گذشته ۵۰۰ میلیارد ریال از محل اعتبارهای صندوق توسعه ملی برای اجرای طرح‌های بازآفرینی شهری در استان هزینه شده است.

سیدمحسن حمزه‌لو روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این طرح‌ها عمدتا شامل مدرسه ١٢ کلاسه وکیل‌آباد، روشنایی محله کشتارگاه، معابر "طرزیلو" و راه‌اندازی خانه محله، مرکز جامع سلامت و ساماندهی معابر در قالب ۲۶ طرح در سطح استان است.

وی ادامه داد: در مجموع حدود ۲۵۰ طرح بازآفرینی شهری در ارومیه، خوی، میاندوآب، مهاباد، بوکان، سردشت و پیرانشهر تعریف شده است که اعتبار مورد نیاز برای اجرای این طرح‌ها هفت هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: بازآفرینی شهری با هدف افزایش تاب‌آوری محلات هدف و حفظ ایمنی این مناطق اجرا می‌شود و این امر نیز مورد تاکید مسوولان است.

حمزه‌لو اظهار داشت: توانمندسازی این محلات، تجهیز و مقاوم‌سازی آن برای مقابله با حوادث و احیای ارتقای انسجام اجتماعی محله‌های مورد نظر بازآفرینی شهری و بهبود بافت فرسوده  از دیگر اهداف این طرح است.

وی اضافه کرد: رویکرد دولت و مسوولان در چارچوب اجرای «طرح بازآفرینی شهری» حمایت از بازسازی و نوسازی محلات فرسوده و ناکارآمد است.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه ستاد بازآفرینی شهری در پنج محور فعالیت می‌کند، اظهار داشت: توسعه امکانات و خدمات روبنایی  و زیربنایی و عمومی، تهیه برنامه‌های بازآفرینی شهری و محله‌ای، ارتقای زیرساخت‌های شهری در محله‌ها، بهسازی فضاهای شهری و محله‌ای، توانمندسازی اقتصادی و ظرفیت سازی اجتماعی و نهادی محورهای این فعالیت‌هاست.

اجرای طرح بازآفرینی شهری "امید" از ۱۹ بهمن سال ١٣٩٧ در سی و نهمین نشست ستاد ملی بازآفرینی شهری با حضور رییس جمهوری اسلامی ایران در وزارت راه و شهرسازی کلید خورد؛ در این طرح برنامه نوسازی بافت‌های فرسوده توسط بخش خصوصی با تسهیل گری دولت اجرا می‌شود.

برای بازآفرینی شهری در آذربایجان‌غریی هشت هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است که ‌هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال از این مبلغ توسط شرکت بازآفرینی شهری تامین می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha