۶۰ برنامه در چهارمحال و بختیاری همزمان با هفته دفاع مقدس برگزار می‌شود

شهرکرد- ایرنا- فرمانده سپاه قمربنی هاشم(ع) چهارمحال و بختیاری گفت: همزمان با هفته دفاع مقدس ۶۰ عنوان برنامه در استان با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و دستورالعمل‌های ستاد مقابله با کرونا برگزار می‌‍شود.

سردار پاسدار علی‌محمد اکبری روز یکشنبه در جمع خبرنگاران به مناسبت هفته دفاع مقدس افزود: برگزاری رژه موتوری نیروهای مسلح و کمک مومنانه، بازروایی عملیات دفاع مقدس به خصوص کربلای ۵ و والفجر ۸، نقش مردم استان در این عملیات، برپایی نمایشگاه دفاع مقدس، تجلیل از آزادگان و رزمندگان، ایثارگران و خانواده شهدا، تجلیل از هفت رزمنده ،ایثارگر و هفت فرزند شهید موفق در حوزه‌های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی و رونمایی از هفت عنوان کتاب و سرکشی از خانواده شهدا و رزمندگان از برنامه‌های شاخص این هفته در استان است.

به گفته وی، با توجه به شیوع ویروس کرونا و رعایت اصول بهداشتی، رژه نیروهای نظامی و انتظامی امسال حذف و همزمان با ۳۱ شهریورماه نخستین روز از هفته دفاع مقدس، رژه موتوری نمایش اقتدار نیروهای مسلح به صورت تلفیقی موتوری و کمک مومنانه برگزار می‌شود.

وی اظهار داشت: بزرگداشت ایام دفاع مقدس با هدف تبیین رشادتهای مردان و زنان در طول هشت سال دفاع مقدس است که اقتدار نظام جمهوری اسلامی  را در مقابل استکبار جهانی به نمایش بگذاریم.

اکبری گفت: در طول هشت سال دفاع مقدس با رشادتهای مردم انقلاب و کشور بیمه شد تا دشمن توان تهدید و چنگ‌اندازی به کشور را نداشته باشد.

وی به شروع تحریم‌ها، تهاجم‌های همه جانبه دشمن در ابعاد مختلف اقتصادی، نظامی، سیاسی و فرهنگی پس از پیروزی انقلاب اسلامی  اشاره کرد و گفت: دشمنان با این تحریم‌ها موفق به شکست مردم و نظام اسلام نشدند.

به گزارش ایرنا، ۳۱ شهریورماه تا هفتم مهرماه به عنوان هفته دفاع مقدس نامگذاری شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =