آذربایجان‌غربی جزء ۳ استان برتر کشور در اخذ اسناد حدنگاری منابع طبیعی شد

ارومیه- ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان‌غربی گفت: این استان با حکم رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور به عنوان یکی از سه استان برتر در اخذ اسناد حدنگاری (کاداستر) منابع طبیعی طی سال جاری شده است.

هادی قاسمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این بررسی، علاوه بر آذربایجان غربی، استان های یزد و اصفهان نیز رتبه برتر را در اجرای این طرح مهم حوزه منابع طبیعی کسب کردند.

وی اضافه کرد: این رتبه نشان دهنده فعالیت بسیار خوب کارکنان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی در حدنگاری منابع طبیعی و دریافت سند مالکیت برای اراضی ملی است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی ادامه داد: تاکنون بیش از ۳۰ درصد هدف‌گذاری انجام‌شده برای اجرای طرح کاداستر اراضی ملی طی سال جاری در استان محقق شده که درصدد هستیم این رقم تا پایان سال به ۱۰۰ درصد برسد.

قاسمی افزود: هدف گذاری انجام شده برای اجرای طرح کاداستر در اراضی ملی استان، ۶۰۰ هزار هکتار بوده که تاکنون حدود ۲۰۰ هزار هکتار آن محقق شده است.

وی اضافه کرد: پس از اجرای طرح کاداستر، این اراضی برای صدور سند مالکیت به اداره کل ثبت اسناد آذربایجان غربی ارسال شده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی ادامه داد: این استان ۲ میلیون و ۷۵۰ هزار هکتارعرصه ملی دارد که با اجرای طرح کاداستر خواهیم توانست تمامی اسناد مالکیت اراضی ملی را با تعیین حدود دقیق استخراج و سند تک برگی برای آنها صادر کنیم.

قاسمی گفت: اجرای طرح کاداستر، مانعی جدی و مطمئن برای جلوگیری از تصرف و تخریب اراضی ملی خواهد بود و با همه توان در این راستا تلاش داریم.

همچنین طبق گفته مدیرکل ثبت اسناد و املاک آذربایجان غربی، تا پایان مرداد امسال اسناد مالکیت کاداستری یک میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار از عرصه های طبیعی این استان صادر شده است.

آذربایجان غربی یکی از استان های غنی کشور در حوزه منابع طبیعی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =