هشدار زرد هواشناسی در آذربایجان غربی صادر شد/تداوم بارندگی‌ها تا پایان هفته جاری

ارومیه- ایرنا- کارشناس اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: بررسی نقشه های هواشناسی بیانگر تداوم بارندگی ها در استان و افزایش دما طیر روزهای پیش رو تا چهار درجه سانتی گراد است.

یاسر اشتاد روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: طبق نقشه‌های پیش یابی، بارش‌های رگباری تا پایان هفته برای استان پیش‌بینی می‌شود که در نتیجه آن احتمال وقوع آبگرفتگی معابر و طغیان رودخانه ها و سیلابی شدن مسیل‌ها وجود دارد.

وی با اشاره به صدور هشدار زرد هواشناسی در آذربایجان غربی اضافه کرد: رگبار متناوب باران و رعد و برق همراه با وزش باد شدید موقت توام با خیزش گردو خاک نیز برای استان پیش بینی می شود.

وی اظهار کرد: در نقاط مستعد نیز احتمال بارش تگرگ و هم چنین مه گرفتگی و کاهش دید دور از انتظار نیست.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی ادامه داد: توصیه می شود که دستگاههای خدمات رسان و عضو مدیریت بحران تمهیدات لازم را در این زمینه به کار گیرند و شهروندان نیز از تردد در ارتفاعات تا اطلاع ثانوی بپرهیزند.

اشتاد با توصیه به دامداران هم گفت: توصیه می شود از چرای دام در ارتفاعات تا پایان فعالیت سامانه در منطقه خودداری کرده و به علت احتمال بروز صاعقه، در دامنه کوه ها هم تردد نداشته باشند.

وی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تکاب با ۱۰ درجه بالای صفر خنک ترین و پلدشت با ۳۶ درجه گرم ترین شهر استان بودند.

به گزارش ایرنا آذربایجان غربی استانی با بارندگی هایی بیش از ۴۰۰ میلیمتر در سال آبی جاری است که شهرهایی مانند سردشت و پیرانشهر با بیش از۹۳۰ میلیمتر بارندگی تا ۲۳ خرداد ماه امسال در ردیف پر باران ترین شهرها قرار دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha