شاخص‌های ارزیابی جشنواره شهید رجایی تهران اعلام شد

تهران- ایرنا- رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران گفت: شاخص‌های ارزیابی دستگاه‌های اجرایی این استان در جشنواره شهید رجایی اعلام و تشریح شد.

به گزارش ایرنا و به نقل از گزارش روز جمعه سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران، مسعود شفیعی با اعلام این مطلب افزود: ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی در این دوره از جشنواره شهید رجایی در قالب مستندات و گزارش‌های موجود در «سامانه ارزیابی» صورت گرفته و فعالیت‌های ۶۳ دستگاه اجرایی استان با توجه به شاخص‌های عمومی و اختصاصی، مورد بررسی قرار گرفته است.

وی یادآورشد: مبنای تقدیر از دستگاه‌های اجرایی استان در جشنواره شهید رجایی، عملکرد آنها در سال ۱۳۹۸ است؛ در واقع عملکرد ۶۳ دستگاه اجرایی کشور در قالب شاخص‌های عمومی و اختصاصی ارزیابی شده و این ارزیابی با مشارکت تعدادی از دستگاه‌های اجرایی استان از جمله استانداری انجام گرفته است.

شفیعی با بیان اینکه هماهنگی بسیار خوبی با دستگاه‌های متولی موضوع ارزیابی در سطح ملی و استانی داشته ایم، گفت: این همکاری و هماهنگی در سطح دستگاه‌های اجرایی استان نیز وجود داشته است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران گفت: تعدادی از همکاران ما در دستگاه‌های اجرایی به ویروس کرونا مبتلا شده اند که برخی از این افراد کارشناس، مدیر و یا رابط حوزه ارزیابی بوده‌اند؛ این امر در ادامه، سازمان را با چالش مواجه کرد، با این حال تلاش شد تا فرایندی که از ابتدای سال ۱۳۹۸ شروع شده بود در تیرماه ۱۳۹۹ به پایان برسد.

وی خاطرنشان کرد: ۲ استراتژی برای انتخاب دستگاه‌های برتر داریم؛ یکی اینکه دستگاه‌ها در گروههای پنجگانه «آموزشی، پژوهشی و فرهنگی»، «عمومی و قضایی»، «سلامت و رفاه اجتماعی»، «تولیدی و خدماتی»، «زیربنایی و توسعه زیرساخت» تقسیم و از یک یا دو دستگاه در هر گروه تجلیل می شود.

شفیعی ادامه داد: استراتژی دوم بررسی میزان رشد امتیاز عملکردی دستگاه‌های اجرایی استان طی ۲ سال گذشته و انتخاب برگزیدگان بر مبنای آن است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران اضافه کرد: علاوه بر این پنج گروه، ما محورهای برجسته دیگری به عنوان محورهای کلیدی در استان مانند موضوع اقتصاد مقاومتی و یا رصد تحقق توسعه استان داریم که ما با بررسی آنها مشخص می کنیم کدام دستگاه‌ها در تحقق اهداف برنامه توسعه موفق تر بوده‌اند. پس یک دسته از تجلیل‌شوندگان بر مبنای گروه‌های پنجگانه و میزان رشد عملکرد در ۲ سال و دیگری در موضوعات محوری و کلیدی استان خواهد بود.

وی اعلام کرد: دسته سومی که در آن دستگاه‌ها مورد ارزیابی قرار می‌گیرند میزان رشد شاخص‌های عمومی و اختصاصی است، یعنی دستگاه‌هایی که امتیازات شاخص‌های عمومی و اختصاصی آنها رشد و توسعه داشته‌است مورد تجلیل قرار خواهند گرفت».

شفیعی افزود: استانداری تهران هم به طور جداگانه عملکرد فرمانداران هر شهرستان و نیز بخشداران هر بخش را مورد ارزیابی قرار داده‌است و نتایج آن را ارائه می‌کند و بر اساس آن  از فرمانداران و بخشدارارن برتر نیز تجلیل می شود و در غیر این صورت ارزیابی به همان تقسیم بندی سه گروه محدود می شود.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران با اشاره به تاثیر شیوع بیماری کرونا بر عملکرد دستگاههای دولتی گفت: محور دیگر ارزیابی‌ها مربوط به حوزه کرونا است، در این سطح دستگاه‌هایی که در رابطه با کنترل کرونا بهترین عملکرد را داشته‌اند به عنوان دستگاه‌های نمونه مورد تجلیل قرار خواهند گرفت.

جشنواره شهید رجایی هر ساله همزمان با هفته دولت برگزار و در آن عملکرد دستگاه‌ها در حوزه‌های مختلف ارزیابی و اعلام می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =