هزار و ۴۸۵ نفر در تصادفات جرحی استان اردبیل مصدوم شدند

اردبیل - ایرنا- در چهار ماه امسال هزار و ۴۸۵ نفر در حوادث رانندگی در استان اردبیل دچار مصدومیت شدند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲۶ درصد کاهش یافته است.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از اداره کل پزشکی قانونی استان اردبیل ، از کل مصدومان حوادث رانندگی یک‌هزار و ۱۲۶ نفر مرد و ۳۵۷ نفر زن بودند.

با توجه به تعداد پرونده‌های تشکیل شده با ادعای تصادف در پزشکی قانونی اردبیل در این مدت خردادماه با تعداد مراجعان ۴۵۸ نفر بیشترین تعداد و فروردین ماه با تعداد ۲۴۸ نفر کمترین مراجعان تصادفات منجر به جرح را داشته است.

مجازات تصادف رانندگی منجر به تلفات بدنی در ماده ۷۱۷ قانون مجازات اسلامی بخش تعزیرات آمده است ، طبق این ماده هر گاه بی‌احتیاطی ، بی‌مبالاتی ، عدم رعایت نظامات دولتی و یا عدم مهارت راننده موجب صدمه بدنی شود مرتکب به حبس از یک تا پنج ماه و پرداخت دیه در صورت مطالبه از طرف مصدوم ، محکوم می‌شود.

اگر این صدمه بدنی به نحوی باشد که موجب یک مرض غیرقابل علاج شود ، یا باعث از بین رفتن یکی از حواس ، از کار افتادن عضوی از بدن که وظایف ضروری زندگی انسان را انجام می‌دهد و یا منجر به تغییر شکل دایمی عضو یا صورت شخص یا سقط جنین شود مجازات مرتکب حبس از ۲ ماه تا یک سال و پرداخت دیه در صورت مطالبه از طرف مصدوم خواهد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =