استاندار کرمان: برنامه پایداری در حوزه مسکن تدوین شود

کرمان - ایرنا - استاندار کرمان با بیان اینکه دولت در امر مسکن با توجه به اقداماتی که داشته هیچگاه بی‌تحرک نبوده است گفت: برنامه پایداری در حوزه مسکن تدوین شود.

به گزارش ایرنا محمدجواد فدائی روز پنجشنبه در آیین تقدیر از تعاونی‌های برتر استان کرمان همزمان با افتتاح پروژه ۱۶۲ واحدی مسکن کارکنان بیمارستان شهید باهنر با گرامیداشت هفته تعاون افزود: باید در حوزه مسکن برنامه مدوام داشته باشیم. 

وی ادامه داد: بخش عمده زحمات بیماران در بیمارستان‌ها بر عهده پرستاران است و در بحث کرونا این نقش مهم دیده شد و هر چه نسبت فوتی ها به بستری ها کمتر باشد نشان می‌دهد که مراقبت خوبی از بیماران انجام شده و تاکنون شاخص قابل قبولی در این زمینه در استان کرمان داشته‌ایم. 

وی ضمن قدردانی از نقش تعاونی‌ها در اقتصاد کشور تصریح کرد: جایگاه تعاونی‌ها در اقتصاد استان کرمان بین چهار تا ۶ درصد است در حالی که باید به سهم ۲۵ درصدی اقتصاد در حوزه تعاون برسیم. 

استاندار کرمان اظهار داشت: ۲۰ درصد واحدهای افتتاح شده کارکنان بیمارستان شهید باهنر کرمان تسهیلات بوده که این امر نشان می‌دهد در تولید مسکن تسهیلات نقش آنچنانی ندارد.

فدائی با قدردانی از راه و شهرسازی و دست اندارکاران مسکن در استان کرمان گفت: سال گذشته حدود یکهزار واحد مسکن مهر به بهره‌برداری رسید و امسال یکهزار و ۷۰۰ واحد دیگر بهره برداری شد و در طرح اقدام ملی مسکن ۴۴ هزار نفر در استان کرمان ثبت‌نام کردند و تنها ۱۲ هزار نفر واجد شرایط هستند که اگر سالانه یکهزار مسکن به بهره‌برداری برسد ۱۲ سال طول می‌کشد بنابراین به سرعت بیشتری در این زمینه نیاز داریم. 

وی با بیان اینکه هیچگاه دولت در امر مسکن با توجه به اقداماتی که داشته؛ بی‌تحرک نبوده است گفت: کسی که برای بحث مسکن به ما مراجعه می‌کند چه پاسخی باید برای آن‌ها داشت.

وی با بیان اینکه در حوزه مسکن باید یک برنامه مدوام داشته باشیم تا در هر زمان جوابی بر متقاضیان مسکن داشته باشیم افزود: از سوی دیگر زمانیکه جوانان را تشویق به ازدواج می کنیم باید یک برنامه مدوامی برای مسکن آن‌ها تدوین شود. 

استاندار کرمان خاطرنشان کرد: سهم تسهیلات و آورده در ساخت مسکن باید سهم منطقی باشد به ویژه برای جوانانی که تازه ازدواج می‌کنند. 

به مناسبت هفته تعاون (۱۳ تا ۱۹ شهریور ماه) و در آیینی با حضور استاندار کرمان، محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و جمعی از مسوولان پروژه ۱۶۲ واحدی مسکن کارکنان بیمارستان شهید باهنر افتتاح و از ۱۵تعاونی برتر استان تجلیل ‌شد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =