حقوق حق‌التدریسی‌های آزاد در شرایط کرونا کامل پرداخت می‌شود

تهران- ایرنا- معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: حقوق معلمان حق‌التدریس آزاد و خرید خدمات آموزشی در سال تحصیلی آینده در سه روش آموزش حضوری، مجازی و ترکیبی به‌صورت کامل پرداخت می‌شود.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، علی الهیار ترکمن در گفت و گویی به شرایط کرونایی در کشور اشاره کرد و اظهار داشت: سال تحصیلی جدید به‌صورت حضوری، مجازی و ترکیبی برگزار می شود.

وی افزود: در سال تحصیلی جدید حقوق حق‌التدریسی های آزاد و نیروهای خرید خدمت برای هریک از روش‌های آموزش از سه روش حضوری، مجازی و ترکیبی به‌صورت کامل پرداخت می‌شود.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش‌وپرورش همچنین گفت: از نظر نرخ به‌کارگیری نیروی انسانی در شرایط کرونایی و عادی، تفاوتی ایجاد نشده است بلکه شیوه ارایه آموزش براساس شرایط ویروس کرونا تغییر کرده است؛ بنابراین معلمان رسمی، پیمانی به کار اشتغال دارند و نیروهای خدمات آموزشی، حق‌التدریسی‌ها، سرباز معلم برای سال تحصیلی هم ایفای نقش می‌کنند.

الهیار ترکمن درخصوص پرداخت حقوق معلمان در مدارس غیردولتی خاطرنشان کرد: پرداخت حقوق معلمان در این مدارس تابع قوانین سازمان مدارس و مراکز غیردولتی خواهد بود.

وی یادآور شد: در تابستان پیگیر فراهم ساختن زیرساخت‌ها و توسعه  شبکه شاد هستیم لذا با تلاش‌های صورت گرفته همه سخت‌افزارهای لازم  را تهیه کردیم.

معاون وزارت آموزش‌وپرورش ادامه داد: تست‌هایی را روی شبکه شاد انجام دادیم تا عیوب احتمالی را برطرف کنیم و با آغاز سال تحصیلی دانش آموزان نگرانی در دریافت آموزش‌های مجازی و همچنین معلمان در ارائه آموزش‌ها مشکلی نداشته باشند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =