۲۷ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۵۰
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 83858643
۰ نفر

برچسب‌ها

امام جمعه رشت: کارهای مردم در ادارات روان سازی شود

رشت- ایرنا- نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت با اشاره به نیاز به حضور و مراجعه مردم به انجام برخی کارهای شان در ادارات گفت : با برنامه ریزی های سازنده و تصویب بعضی قوانین کارهای مردم را آسان سازی کنیم.

 آیت الله فلاحتی در خطبه های این هفته نماز جمعه رشت افزود : مردم به ادارات برای انجام کارهایشان مراجعه می کنند، اما مدت ها و حتی گاهی دو سال زمان می برد و طی این مدت ، از این به آن اداره سرگردان می شوند در حالی که با برنامه ریزی سازنده می توان با ساده کردن کارها مانع سرگردانی مردم در ادارات مختلف شد.

 وی با بیان اینکه در لایه های اداری کشور کسانی هستند که عاملند مردم از این اداره به ان اداره سرگردان باشند خاطرنشان کرد : مدیران اهتمام داشته باشند تا در اتاق شان همواره به روی مردم باز باشد و بتوانند به راحتی با آنها ارتباط داشته باشند.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه برخی گرانی ها و افزایش قیمت ها در کشور بدون دلیل است،  گفت:  دستگاه‌های نظارتی باید بیشتر بر قیمت ها  نظارت داشته باشند.

وی با اشاره به افزایش قیمت خودروها گفت:  اگرچه تحریم‌های خارجی در گرانی ها تاثیرگذار است اما  برخی گرانی‌ها در کشور بی دلیل است .

امام جمعه رشت  همچنین در بخش دیگری از سخنانش؛ با اشاره به قرارداد ۲۵ ساله با چین تصریح کرد : قرارداد ۲۵ ساله با چین سال ها پیش بسته شده  و ما بیش از یک هزار سال است که با چینی‌ها ارتباط داشته ایم اما ضربه هایی که  غربی‌ها به ما وارد کرده‌اند، شرقی‌ها هرگز وارد نکرده اند.

وی  خاطر نشان کرد:  چینی ها اگرچه به فکر منافع اقتصادی شان هستند اما استعمارگر نیستند.

آیت الله فلاحتی در بخش دیگری از سخنانش به  لزوم آسان‌سازی ازدواج تاکید و تصریح کرد : مهریه زیاد و چشم و هم چشمی ها در برگزاری مراسم ازدواج از جمله  مشکلات امروز در ازدواج است و  برخی فکر می‌کنند عامل مهریه بالا موجب عامل بازدارنده برای طلاق است.

نماینده ولی فقیه در گیلان  ادامه داد: اما عامل بازدارنده برای طلاق اخلاق و ایمان است.

وی در ادامه  به سخنان مقام معظم رهبری در باره مجلس یازدهم اشاره و تصریح کرد:  مقام معظم رهبری تاکید کردند که  مجلس یازدهم قویترین و انقلابی ترین مجلس در دوران انقلاب بوده چرا که  جوانان و مدیران پرسابقه و نیروهای پر انگیزه در آن حضور دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =