۲۰ هزار میلیارد ریال اعتبار به استان کردستان اختصاص یافت

سنندج - ایرنا - رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان گفت: این استان از محل بودجه سال ۹۹ برای طرح‌های عمرانی ۲۰ هزار میلیارد ریال اعتبار گرفته است.

بهرام نصراللهی زاده عصر چهارشنبه در چهارمین شورای برنامه ریزی استان اظهار داشت: این اعتبارات از محل‌های تملک دارایی، دو سوم ۲ درصد درآمد نفت، تبصره ۱۹ برنامه بودجه ۱۳۹۹، ۲۷ صدم درصد مالیات بر ارزش افزوده، طرح توسعه و تکمیل راه‌های روستایی تامین و مصوب شده که حدود ۲.۸۳ درصد اعتبارات کل کشور است.

وی اضافه کرد: ۱۸ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال از این میزان اعتبار در بخش طرح‌های عمرانی مختص کردستان، سیصد میلیارد ریال در بخش طرح‌های عمرانی مشترک استان با سایر استان‌ها و بقیه نیز در طرح های عمرانی شهرستانی هزینه‌ خواهد شد.

نصراللهی زاده افزود: عمده طرح‌هایی که با استفاده از این اعتبارات به بهره‌برداری می‌رسد حدود ۳۰ طرح بوده که از جمله آنها می‌توان به راه اهن سنندج - همدان، جاده مریوان به سقز، چهار خطه شدن گردنه صلوات آباد، ۸۰ کیلومتر از کریدور شمال جنوب، فرودگاه سقز، آبرسانی به شهرهای سنندج، کامیاران، سقز، دیواندره، دهگلان و مریوان اشاره کرد.

وی یادآور شد: همچنین با استفاده از این طرح‌ها پنج هزار و ۷۰۰ هکتار از شبکه پایاب سد گاران و یک هزار و ۱۵۰ هکتار از شبکه پایاب سدهای امیرآباد و رمشت نیز تکمیل و این ارتضی از دیم به آبی تبدیل می‌شود.

نصراللهی زاده تاکید کرد: همچنین در سال جاری ۱۲ طرح عمرانی نیمه تمام در استان به بخش خصوصی واگذار می‌شود ضمن اینکه دولت از محل تبصره ۱۹ قانون برنامه بودجه امسال ۳۶۰ میلیارد ریال برای کمک بلاعوض به اجرای طرح‌های واگذار شده این استان به بخش خصوصی تخصیص داده است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کردستان گفت: در صورت تحقق واگذاری این طرح‌ها، پنج هزار میلیارد ریال طرح نیمه تمام عمرانی استان تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =