۴۶۸ میلیارد تومان اعتبار به کرمان ابلاغ شد

کرمان - ایرنا - رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان از ابلاغ ۴۶۸ میلیارد تومان به این استان به منظور استفاده متوازن از امکانات کشور خبر داد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، جعفر رودری با اعلام اینکه ۶۲۴ میلیارد تومان اعتبار هزینه های کرمان بین ۳۳ دستگاه اجرایی مشمول نظام بودجه استانی تقسیم شده است افزود: تمام مشکلات دستگاه‌های اجرایی این استان در زمینه اجرای بخشنامه ۳۰ بهمن ماه ۹۸ رییس سازمان برنامه و بودجه "موضوع افزایش امتیازات ماده ۶۸ قانون مدیریت خدمات کشوری" با وجود تعهد دستگاه‌های اجرایی به تامین اعتبار از طریق فروش اموال و یا صرفه جویی در هزینه‌ها به تهران منعکس شده است.

وی اعتبارات عمرانی استان کرمان در سال جاری را یکهزار و ۶۷۰ میلیارد تومان اعلام کرد و اظهار داشت: تاکنون هزار و ۱۳۲ میلیارد تومان توزیع شده و جز حدود ۷۰ میلیارد تومان اعتبارات پروژه‌های استانی پیوست شماره یک قانون، ۴۶۸ میلیارد تومان اعتبارات توازن استانی است که در چهارمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه کرمان در سال جاری  توزیع خواهد شد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان با اشاره به ماده واحده قانون استفاده متوازن از امکانات کشور گفت: در راستای تحقق اصل ۴۸ قانون اساسی و سیاست‌های کلی به منظور رسیدن به اهداف چشم‌انداز سه درصد از اعتبارات بودجه عمومی دولت در قالب ردیف مشخص و تحت همین عنوان (استفاده متوازن از امکانات کشور و توزیع عادلانه و رفع تبعیض و ارتقای سطح مناطق کمتر توسعه یافته و تحقق پیشرفت و عدالت) بر اساس شاخص‌های نرخ بیکاری، آب آشامیدنی شهری و روستایی، آموزش و پرورش، بهداشت و درمان،  بهسازی روستاها، راه و زیرساخت‌های جاده‌ای، سرانه های عمران شهری و درآمد شهرداری ها سهم هر استان مشخص و ابلاغ می‌شود.

رودری ادامه داد: سهم هر شهرستان برای بهبود شاخص های مذکور ابلاغ و کمیته‌های برنامه‌ریزی شهرستان ها باید نسبت به تعریف طرح‌ها و پروژه‌های موضوع شاخص های تعریف و با اولویت پروژه‌های نیمه تمام و پیشرفت فیزیکی بالا اقدام شود.

وی با اشاره به تخصیص ۲۱ درصدی اعتبارات توازن تاکنون عنوان کرد: بر اساس برنامه زمان بندی قرار بود پس از مشخص شدن اعتبارات عمرانی شهرستان ها ،کمیته‌های برنامه ریزی اقدام به توزیع اعتبارات بین پروژه های عمرانی اولویت دار شهرستانی کند، اما بنا به درخواست فرمانداران این مهم به ابلاغ کلیه اعتبارات شهرستانی از جمله توازن موکول شد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان همچنین با ارائه عملکرد اسناد خزانه سال قبل گفت: بیش از ۷۰ درصد اعتبارات اسناد خرانه تاکنون جذب شده‌ و از مدیران دستگاه‌های اجرایی این استان می خواهیم علیرغم فرصت جذب اسناد مذکور تا شهریورماه نسبت به تسریع فرایند جذب باقیمانده اعتبارات اسنادی اقدام کنند.

طرح جامع شهر سیرجان و همچنین طرح توسعه پایدار منظومه هنزا توسط مشاورین ارائه و به تصویب شورا رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha