رییس سازمان مدیریت: افزایش حقوق کارمندان کرمان اعمال شد

کرمان - ایرنا - رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان گفت: افزایش ۵۰ درصدی احکام در راستای کمک به مسائل معیشتی کارمندان این استان اعمال شده اما متاسفانه بار مالی آن تامین نشده است.

به گزارش ایرنا، جعفر رودری شامگاه شنبه در ششمین نشست شورای توسعه و برنامه‌ریزی استان کرمان افزود: در مجموع این شرایط در دستگاه ها و استان ها حاکم است و استان کرمان جایگاه هفتم کشور را دارد.

وی با اشاره به راهکار تامین کسری بودجه در استان کرمان اظهار داشت: قانون اجازه داده که فروش اموال مازاد دستگاه ها را برای تامین افزایش احکام ۵۰ درصدی کارمندان و بازنشستگان اجرایی کنیم و در این راستا نیاز به تامین ۱۲۰ میلیارد تومان کسری داریم.

دبیر شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان کرمان گفت: سال ۹۹ در بخش اعتبارات هزینه ای ۶۱۸ میلیارد تومان ابلاغ داشته ایم که از این میزان ۳۱۶.۷ میلیارد تومان معادل بیش از ۵۱ درصد تخصیص یافت که یک درصد مازاد نسبت به ماه‌های گذشته از سال را نشان می‌دهد.

وی بیان داشت: این آمار نشان می‌دهد که مشکل استان کرمان در تخصیص نبوده و در کسری اعتبارات است ضمن اینکه دستگاه‌های اجرایی در اعتبارات هزینه‌ای افزایش احکام ۵۰ درصدی را اعمال کردند.

وی با بیان اینکه طی این مدت ۲ سفر به تهران و پیگیری جدی داشتم گفت: رقم اعتبارات معادن برای کشور ۱۰ میلیارد تومان است که قابل توجه نیست و قابل اتکا نمی‌باشد.

رودری ادامه داد: به صورت جدی پیگیر بودیم که مازاد درآمد استان‌ها به آن کرمان برگردد بین سازمان‌های برنامه بودجه و امور مالیاتی فرمولی تهیه شده که امیدواریم بخشی از کسری تا پایان امسال از این محل محقق شود.

وی افزود: اعتبارات تملک دارایی سرمایه‌ای یکهزار و ۷۰۱ میلیارد تومان ابلاغی ۴۳۸ میلیارد تومان معادل حدود ۲۶ درصد به استان تخصیص یافته است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان تصریح کرد: رقم تخصیص اعتبارات استانی حدود ۷۰ درصد و در حوزه نفت و گاز تخصیص پایین و توازن ۲۶ درصد است.

وی افزود: درصد نقدینگی نسبت به سال قبل وضعیت بهتر است و امیدواریم سریعتر اعتبارات را جذب کنیم و استاندار کرمان پیگیر جذب اعتبارات از منابع هستند و موارد مناقصه در این زمینه دنبال می‌شود. 

رودری عنوان کرد: کرمان به‌عنوان اولین استان بودجه ۹۸ بسته شده و بودجه ۹۹ به جز چند مورد مشکل سیستمی داشته بود موافقت‌نامه ها تقریبا ۱۰۰ درصد مبادله و تخصیص داده شده و هیچ موردی برای اخذ منابع از خزانه وجود ندارد.

وی گفت: امیدواریم مدیران استان پیگیری کنند زیرا منابع نقدی ما کمتر است و دستگاه ها راغب هستند که با توجه به هزینه‌ها جذب شود و در بخش اسناد خرانه نیز کارها به سرعت انجام شود که بدهی پیمانکاران را پرداخت کنیم.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان با اشاره فرصت جذب بودجه ۹۸ تا پایان شهریورماه امسال افزود: تقریبا ۱۰۰ درصد اعتبارات عمرانی ازجمله اسناد خزانه و همچنین اعتبارات نقدی جذب شد.

وی اضافه کرد: بیش از چهار میلیارد تومان مربوط به اعتبارات تبصره ۱۹ در سال گذشته با مشارکت بخش خصوصی بود که سال گذشته بین سه دستگاه دارای طرح واگذاری ازجمله اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و ورزش و جوانان جذب شد.

رودری افزود: با توجه به اینکه هر سه ماه یک گزارش نظارتی برای سازمان برنامه و بودجه و دستگاه‌های ارسال می‌شود و گزارشات ۶ ، ۹ و ۱۲ ماه را تنظیم کنیم و مدیران و فرمانداران به این حوزه حساس باشند و فرم پروژه‌ها را تنظیم و تکمیل کنند که چالش‌های این حوزه دنبال می‌شود.

وی گفت: عمر متوسط برخی طرح‌ها از ۵۰ درصد پایینتر است و در آسیب شناسی کیفیت مصالح است و بتن و آسفالت درجه‌بندی شده و گواهینامه استاندارد برای واحدهای تولیدی در نظر گرفته شده و همچنین کارگاه‌های آموزشی برای دستگاه‌ها و عوامل مرتبط اجرایی می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =