۴۵ درصد مبتلایان به کرونا فاقد علامت هستند

تهران- ایرنا- محققان با تجزیه و تحلیل اطلاعات موجود در خصوص بیماری کووید ۱۹ (کرونا) دریافتند، حدود ۴۵ درصد از افرادی که به این بیماری مبتلا می‌شوند، فاقد علایم هستند.

به گزارش روز شنبه پایگاه خبری هلث، شیوع خاموش بیماری کووید ۱۹، مقابله با این بیماری را به یک چالش جدی بدل کرده است و این تحقیقات اهمیت انجام آزمایش های تشخیصی وسیع و ردگیری ارتباطات افراد آلوده به ویروس را برای جلوگیری از شیوع بیماری نشان می‌دهد.
در مطالعات موسسه تحقیقات اسکریپس واقع در آمریکا، نتایج مطالعات علمی، آزمایشات بالینی و اخبار معتبر از سراسر جهان گردآوری شد و توسط متخصصان مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت. در نتیجه این مطالعه مشخص شد تمام این داده‌ها نشان دهنده این واقعیت بسیار مهم هستند که بخش بسیار بزرگی از افراد مبتلا به بیماری کووید ۱۹ فاقد علایم ظاهری هستند. برای مثال از بین ۳ هزار زندانی در چهار ایالت آمریکا که جواب آزمایش ویروس کرونا در آن‌ها مثبت بوده است، حدود ۹۶ درصد آن‌ها فاقد علایم ظاهری بودند.
همچنین بر اساس نتایج این تحقیقات، افراد مبتلا به کووید ۱۹ که فاقد علایم ظاهری هستند، امکان انتقال بیماری را برای مدت بیش از ۱۴ روز دارند. حجم ویروسی افراد دارای علایم و افراد فاقد علایم کووید۱۹ تقریبا یکسان است، اما هنوز مشخص نیست که قابلیت انتقال ویروس در این دو گروه از افراد مبتلا به کووید ۱۹ تا چه میزان به هم شبیه است.
به گفته محققان نداشتن علایم به معنای بی‌خطر بودن بیماری برای این افراد نیست. در واقع با اسکن ۷۶ بیمار فاقد علایم مشخص شد، ۵۴ درصد از آن‌ها دچار آسیب‌های ریوی جدی هستند که احتمالا ناشی از آلودگی به ویروس کرونا است. با وجود این انجام آزمایش های بیشتر برای تعیین شدت و وسعت این نوع آسیب‌ها ضروری است.
گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Annals of Internal Medicine منتشر شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha