گروه تروریستی حزب‌الاحرار مسؤولیت حمله به پلیس اسلام‌آباد را برعهده گرفت

اسلام‌آباد- ایرنا- منابع خبری چهارشنبه شب گزارش دادند که یک گروه تروریستی موسوم به «حزب‌الاحرار» مسؤولیت حمله به نیروهای پلیس اسلام‌آباد پایتخت کشور پاکستان که ۲ کشته برجای گذاشت را برعهده گرفته است.

رسانه‌های پاکستانی به نقل از منابع آگاه، ماهیت حمله به ایست بازرسی پلیس اسلام‌آباد را فرقه‌گرایانه عنوان کردند؛ در عین حال رییس پلیس پایتخت پاکستان گفت که تحقیقات جامع در این زمینه ادامه دارد.

بر اساس این گزارش، حمله مسلحانه افراد ناشناس به محل ایست و بازرسی نیروهای پلیس در ورودی شهر اسلام‌آباد، منجر به جان باختن ۲ نیروی پلیس شد.

منابع خبری گزارش دادند: گروه تروریستی حزب الاحرار که دولت پاکستان سال‌های اخیر آن را در فهرست گروه‌های غیرقانونی قرار داده، مسؤولیت حمله شب گذشته به پلیس را برعهده گرفته است.

شانزدهم دیماه سال گذشته حزب الاحرار زیرشاخه گروه تروریستی «تحریک طالبان» پاکستان مسؤولیت انفجار بمب در شهر کویته مرکز ایالت بلوچستان را برعهده گرفته بود.

حزب الاحرار که با نام جماعت الاحرار نیز شناخته می‌شود در سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۸ رشته عملیات‌ انتحاری، بمبگذاری و مسلحانه در شهرهای پاکستان از جمله کراچی، اسلام‌آباد، پاراچنار و کویته انجام داده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =