ارایه تسهیلات به خسارت‌دیدگان رسته گل و گیاه زینتی

تهران - ایرنا - مدیرکل دفتر امور گلخانه‌ها، گیاهان زینتی و قارچ خوراکی گفت: برای رسته‌های آسیب‌پذیر و جبران خسارت‌های آن‌ها، خدماتی همچون دریافت سرمایه در گردش، استمهال وام‌های بانکی و تقسیط قبوض آب و برق و گاز پیش بینی شده است.

به گزارش روز چهارشنبه وزارت جهاد کشاورزی، «غلامرضا تقوی» در رابطه با میزان خسارات ویروس کرونا به بخش تولید گل و گیاه زینتی اظهارداشت: سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا بازار گل و گیاه زینتی دچار رکود شده و بیش از هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان خسارت به بخش گل و گیاه زینتی وارد شد.

مدیرکل دفتر امور گلخانه ها، گیاهان زینتی و قارچ خوراکی با اشاره به معرفی تمام بخش‌های خسارت دیده به دولت، تصریح کرد: با وجود اینکه رسته گل وگیاه زینتی و محصولات گلخانه‌ای هم از کرونا خسارت دیده بودند اما این موضوع در هیات دولت مطرح نشد.

وی اظهارداشت: هفته گذشته با تلاش های وزارت جهاد کشاورزی، دفتر مدیریت بحران، تولیدکنندگان، اتحادیه ها، تشکل های این بخش  و اطلاعاتی که جمع آوری شده بود، گل و گیاه زینتی نیز جزو رسته های آسیب دیده از کرونا به دولت معرفی شد.

تقوی، ۱۲ رسته را جزو رسته‌های آسیب پذیر از کرونا اعلام کرده و گفت: برای رسته‌های آسیب‌پذیر و جبران خسارت‌های آن‌ها، خدماتی همچون دریافت سرمایه در گردش، استمهال وام های بانکی، تقسیط قبوض آب و بر ق و گاز پیش بینی شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha