تهیه و توزیع ۷۰۰ هزار بسته کمک معیشتی توسط آستان قدس رضوی

مشهد- ایرنا- مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی گفت: این آستان ۷۰۰ هزار بسته کمک معیشتی برای نیازمندان سراسر کشور زیر نظر آستان قدس رضوی ویژه ایام ماه مبارک رمضان تهیه کرده که در نقاط مختلف در حال توزیع است.

آستان قدس رضوی روز شنبه به نقل از محمدحسین استاد آقا گزارش داد: بنا به دستور تولیت آستان قدس رضوی برای حمایت از سیل‌زدگان سه استان‎ سیستان و بلوچستان، کرمان و خوزستان، تهیه و توزیع ۸۲ هزار بسته معیشتی در دستور کار بنیاد کرامت رضوی قرار گرفت، در این راستا ۳۲ هزار بسته معیشتی برای استان کرمان و برای دو استان سیستان و بلوچستان و خوزستان هر کدام ۲۵ هزار بسته حمایتی در نظر گرفته شد.

وی افزود: مراحل تهیه و بسته‎بندی بسته‌های کمک‌معیشتی در تهران انجام شده است و این محموله‌ها در حال انتقال به مصلای سه شهرستان کرمان، اهواز و زاهدان هستند تا طی مراسم افتتاحیه‌ای با حضور نمایندگان ولی فقیه در این استان‌ها در هفته آتی عملیات توزیع آغاز ‌شود.

مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی با اشاره به اجرای طرحی با مشارکت خیرین سراسر کشور گفت: در طرح حمایتی دیگری، آستان قدس رضوی در ۲۷ استان کشور (به جز استان‌های خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان، کرمان و خوزستان) در حال توزیع ۲۰۰ هزار بسته معیشتی است.

استادآقا افزود: همزمان خادمیاران رضوی سراسر کشور نیز ۱۵۰ هزار بسته معیشتی را تدارک دیده و در حال توزیع آنها هستند.

وی با اشاره به طرح‌های حمایتی در حال اجرا در شهر مشهد ادامه داد: ۱۵۰ هزار بسته غذایی در شهر مشهد در حال توزیع است، در ضمن ۱۰۰ هزار بسته افطاری سبک ویژه محرومان با حمایت آستان قدس رضوی و با مشارکت دانشجویان برای بسته بندی و آماده سازی در حال تهیه است که در استان خراسان رضوی توزیع می‌شود.

مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی با تأکید بر اینکه توزیع بسته‎های غذایی بر اساس شبکه اطلاعاتی چهار نهاد بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی(ره)، هلال احمر و گروه‌های جهادی انجام می‌شود گفت: همچنین روزانه ۱۰ هزار قرص نان ویژه افطار نیازمندان پخت و توزیع شده و به صورت روزانه ۲۰ هزار پرس غذای گرم طبخ و در اختیار اقشار بی‌بضاعت حاشیه شهر مشهد قرار می‌گیرد.

استادآقا با بیان اینکه بسته‌های معیشتی آستان قدس رضوی با اعتبار هزار میلیارد ریال تهیه شده است افزود: از این میزان ۶۵۰ میلیارد ریال را آستان قدس رضوی و ۳۵۰ میلیارد ریال را خادمیاران و کانون‌های خدمت تأمین کرده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha