آستان قدس رضوی توزیع ۸۸۸ هزار بسته معیشتی را بین نیازمندان آغاز کرد

مشهد- ایرنا- آیین توزیع ۸۸۸ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان کشور به صورت ویدئوکنفرانس با کانون‌های خدمت رضوی سراسر کشور روز چهارشنبه با حضور تولیت این آستان مقدسه از حرم مطهر رضوی آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری آستان قدس، تولیت آستان قدس رضوی در این مراسم گفت: خودکفایی محرومان سیاست آستان قدس در امدادرسانی به نیازمندان است، لذا همه خادمیاران رضوی در استان‌های مختلف باید در راستای خودکفایی نیازمندان فعالیت کنند.
حجت الاسلام احمد مروی با اشاره به مشکلات معیشتی که به واسطه شیوع ویروس کرونا برای برخی از هموطنان ایجاد شده است، اظهار داشت: بیش از یک سال است که کشور گرفتار این ویروس منحوس شده و متأسفانه مشکلات معیشتی برای برخی از هموطنان عزیز ما ایجاد شده است، لذا در این شرایط خاص آستان قدس وظیفه خود می‌داند به میزان توان به کمک نیازمندان بشتابد و به میزان مقدورات برای رفع نیازهای اولیه آنها اقدام کند، اما سیاست اصلی ما کاهش فقر است.
وی ادامه داد: شرایط امروز جامعه ما به واسطه شیوع ویروس کرونا، شرایطی استثنایی است که باید همه برای رفع مشکلات وارد میدان شویم، اما در شرایط عادی سیاست اصلی ما ایجاد اشتغال و فرصت‌های شغلی برای خودکفایی احسان‌جویان است.
تولیت آستان قدس با بیان اینکه در اجناس اهدایی به نیازمندان باید به کیفیت و مرغوب بودن کالاها دقت شود، تاکید کرد: یکی از جنبه‌های مهم برای رعایت حرمت و کرامت محرومان، نوع اجناس اهدایی به این افراد است، لذا در تهیه بسته‌های معیشتی باید بهترین اجناس و کالاها مورد استفاده قرار بگیرد.
حجت الاسلام مروی اجرای این طرح را در راستای لبیک به فرمان رزمایش کمک به نیازمندان مقام معظم رهبری دانست و گفت: بنای خیر مواسات و دستگیری از نیازمندان را مقام معظم رهبری در قضیه کرونا گذاشتند و لبیک خادمان و خادمیاران رضوی به این فرمان ولی فقیه زمان و نایب امام زمان (عج) بسیار ارزشمند است.
شناسایی ۵۵۰ هزار خانواده نیازمند دارای اولویت
مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی نیز گفت: در راستای عمل به فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص رزمایش مواسات و همدلی و با هدف اجرای دستور تولیت آستان قدس رضوی در این حوزه، چهارمین مرحله از طرح «سفره های مهربانی» در سراسر کشور آغاز شده است که تا آغاز دهه کرامت، ۸۸۸ هزار بسته معیشتی برای اهدا به نیازمندان و محرومان آماده خواهد شد.
محمدحسین استادآقا افزود: در قالب این طرح ۱۱۱ هزار نفر از خادمیاران سراسر کشور، هر یک مسوولیت تامین ۸ بسته معیشتی ۵۰۰ هزار تومانی را عهده دار شده‌اند که توسط خود آنها و با همکاری خیران عاشق امام رضا(ع) به عنوان یاوران رضوی، تهیه خواهد شد.
استادآقا تصریح کرد: خیران گرانقدر سراسر کشور برای مشارکت در این طرح معنوی، می توانند از طریق واریز هزینه هر بسته به حساب دبیرخانه کانون‌های خدمت رضوی در هر استان، تهیه و تحویل اقلام معیشتی به دبیرخانه کانون‌های خدمت رضوی و یا با شماره گیری کد #۸* و انتخاب عدد ۵ وجه خود را به صورت آنلاین واریز و در این امر خیر سهیم شوند.
وی همچنین با اشاره به تاکیدات تولیت آستان قدس رضوی بر لزوم شناسایی دقیق نیازمندان سراسر کشور گفت: در این راستا و با همکاری کمیته امداد امام خمینی(ره)، ۵۵۰ هزار خانواده نیازمند دهک یک در استان های مختلف کشور که در صف حمایت کمیته امداد قرار دارند، شناسایی شده اند و هدف اول توزیع بسته های معیشتی طرح سفره های مهربانی خواهند بود.
وی افزود: این طرح تا کنون با تامین ۹۰ میلیارد تومان کمک حمایتی در ۲۸ استان آغاز شده و تا دهه کرامت امسال ادامه خواهد داشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha