بنیاد کرامت رضوی ۳۰ هزار بسته کمک‌معیشتی توزیع کرده است

مشهد- ایرنا- مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی از توزیع ۳۰ هزار بسته کمک‌معیشتی، ویژه محرومان سراسر کشور در اجرای برنامه‌ای با عنوان "طرح سفره مهربانی۳" خبر داد.

آستان قدس رضوی روز چهارشنبه به نقل از محمدحسین استادآقا گزارش داد: از نیمه شعبان سال گذشته که مقام معظم رهبری فرمان رزمایش مواسات را اعلام کردند، آستان قدس رضوی برای کمک و حمایت از آسیب‌دیدگان کرونا در سه مرحله وارد خدمت شده و در سراسر استان‌ها از طریق شبکه خادمیاری و کانون‌های خدمت رضوی این مهم را انجام داده است.

وی افزود: در "سفره مهربانی۳" افزون بر  ۲۰۰ هزار پرس غذای گرم در مناطق محروم شهر مشهد توزیع شد. همچنین، ۳۰ هزار بسته معیشتی نیز از سوی خادمان بارگاه منور رضوی با مشارکت آستان قدس تأمین و در میان محرومان توزیع شده است.  

مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی به دیگر فعالیتهای این مجموعه نیز اشاره و بیان کرد: مرحله نخست طرح سفره مهربانی در سطح سه استان سیل‌زده سیستان‌ و بلوچستان، خوزستان و کرمان و طرح سفره مهربانی۲ نیز همزمان با ماه مبارک رمضان در همه استانهای کشور اجرا شد.

وی به "طرح ملی آقا حساب کردند" هم اشاره و بیان کرد: در این چارچوب خادمیاران به فروشگاه‌های مناطق محروم در حاشیه شهرها و روستاها می‌روند و بدهی افراد بی‌بضاعت را که توانایی پرداخت آن را ندارند تسویه می‌کنند. این طرح از مشهد مقدس آغاز شده است و اکنون در سایر استان‌ها در حال توسعه است.

استادآقا با اشاره به مراسم اربعین امسال ادامه داد: امسال ۱۶ موکب که سال‌های گذشته در عراق به زائران اربعین خدمت می‌کردند در ۴۰ منطقه حاشیه شهر مشهد به خدمت‌رسانی، پذیرایی، و کارهای عمرانی و درمانی مشغول‌ شدند همچنین در شهر مهران که هرسال میزبان زائران اربعین بود، خادمان و خادمیاران رضوی حضور یافتند و بسته‌های غذایی و غذای گرم توزیع کردند و در استان‌های دیگر نیز با هماهنگی مواکب خدمت رضوی، اقدامات عمرانی و خدماتی صورت گرفته است.

وی دیگر اقدامات و اولویتهای بنیاد کرامت رضوی نیز اشاره و بیان کرد: این بنیاد یک سازمان اجتماعی است که از ۱۵ اسفند سال قبل کارش را در حوزه مبارزه با آثار ویروس کرونا به صورت جدی آغاز کرد و تاکنون حدود ۱۹۰ هزار پرس غذا برای کادر درمان توزیع کرده است و در همین راستا ۸۰ هزار بسته متبرک حرم نیز برای کادر درمان و بیش از ۷۰۰ هزار بسته غذایی بین محرومان سراسر کشور توزیع شده است و بسته‌های تحصیلی نیز هنوز در حال بسته‌بندی و توزیع است و امر درمان با کمک کانون خادمیاری و سلامت انجام می‌شود.

مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی گفت: در حوزه خانواده نیز امور مفصلی صورت داده‌ایم و برای ۱۸هزار زوج که جزء خانواده‌ شهدای خراسان رضوی هستند سه سال برنامه آموزشی داریم.

وی افزود: مهمترین اقدامی که در پیش داریم ارتقای شبکه خادمیاری و کانون‌های خدمت است. ۱۱۶ هزار خادمیار گزینش‌شده داریم که بعد از ارتقا باید این عزیزان را در  ۱۹ موضوع تخصصی به کار بگیریم تا مجموعه خدمت بر اساس ایده اولیه خادمیاری در کل کشور توسعه یابد و زائران نه‌تنها در حرم مطهر بلکه در سراسر کشور از خدمات آستان قدس رضوی بهره‌مند شوند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =

سرخط اخبار استان‌ها