۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۹، ۱۱:۱۸
کد خبرنگار: 1347
کد خبر: 83779883
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

سامانه بارشی جدید در راه آذربایجان‌غربی

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۹، ۱۱:۱۸
کد خبر: 83779883
سامانه بارشی جدید در راه آذربایجان‌غربی

مهاباد- ایرنا- رییس اداره هواشناسی مهاباد گفت: سامانه بارشی جدیدی از فردا، شنبه وارد آذربایجان‌غربی می‌شود که به مدت چهار روز مهمان این استان خواهد بود.

اردلان محمدپور روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که از بعدازظهر فردا، سامانه بارشی جدیدی وارد استان می‌شود که فعالیت آن تا روز سه‌شنبه هفته آینده در منطقه تداوم خواهد داشت.

وی اضافه کرد: در این مدت این سامانه جدید موجب بارش رگباری باران بهاری توام با رعد و برق و و وزش گاها شدید باد خواهد شد که ریزش تگرگ در برخی از مناطق مستعد نیز دور از انتظار نیست.

وی با بیان اینکه در این مدت تغییر محصوص دما اتفاق نمی‌افتد، اضافه کرد: برای ۲۴ ساعت آینده نیز جوی به نسبت آرام و پایدار برای استان پیش‌بینی شده است. 

رییس اداره هواشناسی مهاباد اظهار داشت: در شبانه‌روز گذشته تکاب با دمای سه درجه سانتی‌گراد سردترین و میاندوآب و ارومیه هر کدام با حداکثر دمای ۲۰ درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرم‌ترین شهرهای استان بودند.

«محمدپور»، اضافه کرد: در این مدت دمای هوای ارومیه بین ۶ و ۲۰ درجه سانتی‌گراد و هوای مهاباد نیز بین ۹ و ۱۹ درجه سانتی‌گراد بالای صفر در نوسان بود.

اداره کل هواشناسی آذربایجان‌غربی دارای ۱۸ ایستگاه هواشناسی اصلی و تکمیلی و بیش از ۱۲۰ ایستگاه باران‌سنجی و اقلیم‌شناسی است که از ایستگاه‌های هواشناسی استان، ۹ ایستگاه اصلی (سینوبتیک) و ۹ ایستگاه هم تکمیلی هستند.

آذربایجان‌غربی از استان‌های شمال‌غربی کشور است که در منطقه‌ای کوهستانی واقع شده و میانگین بارندگی سالانه در این استان در حدود ۳۴۰ میلی‌متر است؛ بارش‌ها در این استان از آبان‌ماه شروع می‌شود و تا اوایل خرداد هر سال ادامه دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha