امواج ناپایدار آذربایجان‌غربی را فرا گرفت

مهاباد- ایرنا- رییس اداره هواشناسی مهاباد گفت: از امروز امواج ناپایدار که با خود رگبار پراکنده باران و وزش باد به همراه دارد، مناطق مختلف آذربایجان‌غربی را فرا می‌گیرد.

اردلان محمدپور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد از امروز امواج ناپایدار، مناطقی از استان را فرا گرفته که فعالیت آن در مناطق شمالی استان به صورت رگبار پراکنده باران و در مناطق مرکزی و جنوبی استان به صورت وزش باد به نسبت شدید خواهد بود.

وی افزود: وزش باد در مناطق جنوبی استان که احتمال دارد با پدیده گرد و خاک نیز همراه باشد در بعدازظهرها از شدت بیشتری برخوردار خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه این وضعیت تا روز جمعه در آذربایجان‌غربی تداوم خواهد داشت اضافه کرد: در این مدت دمای هوای استان به طور میانگین سه تا چهار درجه سانتی‌گراد افزایش خواهد داشت.

رییس اداره هواشناسی مهاباد افزود: در شبانه‌روز گذشته اشنویه با دمای هفت درجه سانتی‌گراد خنک‌ترین و پلدشت و مهاباد با حداکثر دمای ۳۲ درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرم‌ترین شهرهای استان بودند.

«محمدپور»، اضافه کرد: در این مدت دمای هوای ارومیه بین ۱۱ و ۲۸ درجه سانتی‌گراد بالای صفر در نوسان بود و حداقل دمای هوای مهاباد نیز به ۱۴ درجه سانتی‌گراد رسید.

اداره کل هواشناسی آذربایجان‌غربی دارای ۱۸ ایستگاه هواشناسی اصلی و تکمیلی و بیش از ۱۲۰ ایستگاه باران‌سنجی و اقلیم‌شناسی است که از ایستگاه‌های هواشناسی استان، ۹ ایستگاه اصلی (سینوبتیک) و ۹ ایستگاه هم تکمیلی هستند.

آذربایجان‌غربی از استان‌های شمال‌غربی کشور است که در منطقه‌ای کوهستانی واقع شده و میانگین بارندگی سالانه در این استان در حدود ۳۴۰ میلی‌متر است؛ بارش‌ها در این استان از آبان‌ماه شروع می‌شود و تا اوایل خرداد هر سال ادامه دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =