۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۹، ۳:۳۲
کد خبرنگار: 2748
کد خبر: 83779770
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

زلزله پروتکل‌های کرونا را در لرستان شکست

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۹، ۳:۳۲
کد خبر: 83779770
زلزله پروتکل‌های کرونا را در لرستان شکست

خرم‌آباد - ایرنا - وقوع زمین لرزه نسبتا شدید بامداد جمعه در لرستان، موجب ازدحام و تجمع مردم در پارک‌هایی شده که بیش از یک ماه گذشته به دلیل پیشگیری از شیوع کرونا ورود ممنوع بودند اما اکنون به لطف زلزله دوباره میزبان اجباری شهروندان شده اند.

به گزارش ایرنا، زمین لرزه پنج ریشتری چهارشنبه هفته جاری با مرکزیت فیروزآباد الشتر شهرهای مختلف لرستان را لرزاند که اضطراب این حادثه بامداد امروز جمعه با خبر زمین لرزه ی پنج ریشتری تهران یادآوری شد.

در حالیکه فعالان مجازی لرستان در حال تبادل اطلاعات زمین لرزه تهران بودند ساعت یک و ۴۶ دقیقه بامداد زمین لرزه چهارریشتری فیروزآباد دوباره شهرهایی چون الشتر، خرم اباد، نورآباد و چگنی و روستاهای اطراف آنها را لرزاند.

دقایقی پس از وقوع این حادثه شهروندان با جمع آوری ضروریات اولیه راهی پارک ها و بوستان هایی شده اند که از اواخر سال گذشته به دلیل کرونا ورود ممنوع بوده اند و اکنون زمین لرزه قرق این ممنوعیت را شکسته است.

هم اکنون در محل  دریاچه تفریحی کیو و زیباکنار خرم آباد ازدحام بالاست و به سختی جایی برای پارک خودرو یافت می شود .

همچنین بسیاری از شهروندان بدون رعایت پروتکل های بهداشتی کرونا و بدون استفاده از ماسک و دستکش در این منطقه حضور دارند و جالب توجه اینکه دستفروشان نیز در این منطقه در حال فروش باقالی، چاغاله بادام، چای و برخی تنقلات هستند.

به نظر می رسد مسوولان باید به موازات هوشیار و آماده کردن مردم برای ایمنی در مقابل زلزله، فاصله گذاری اجتماعی و رعایت پروتکل های کرونا را یادآور شوند تا فرار از زمین لرزه و ازدحام در اماکن مختلف منجر به تشدید روند صعودی ابتلا به کرونا نشود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha