۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹، ۱۳:۴۷
کد خبرنگار: 814
کد خبر: 83772497
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

ضرورت تضمین معاملات تجاری بین‌المللی در بخش صنایع معدنی

تهران- ایرنا- معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: تضمین معاملات تجاری بین المللی و سرمایه گذاری، برای شرکت های بخش معدن و صنایع معدنی ضروری است.

به گزارش روز شنبه ایرنا از روابط عمومی سازمان توسعه ونوسازی معادن وصنایع معدنی ایران( ایمیدرو) «خداداد غریب پور» در نشست "معرفی ظرفیت های صندوق ضمانت صادرات ایران" که به صورت ویدئو کنفرانس و با حضور نماینگان شرکت های معدن و صنایع معدنی برگزار شد، افزود: صندوق ضمانت صادرات مطابق با استانداردها، ریسک های سیاسی و تجاری صادرکنندگان را پوشش می دهد و شرکت های معدن و صنایع معدنی می توانند از این ظرفیت، برای تضمین معاملات تجاری خود بهره مند شوند.

رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: صندوق ضمانت صادرات مطابق با استانداردها، ریسک های سیاسی و تجاری صادرکنندگان را پوشش می دهد و شرکت های معدن و صنایع معدنی می توانند از این ظرفیت، برای تضمین معاملات تجاری خود بهره مند شوند.

وی اعلام کرد: امسال با رویدادهای بحران کرونا، افت قیمت کامودیتی ها و تقاضا روبرو هستیم و از سوی دیگر در شرایط تحریم قرار داریم.

غریب پور افزود: سال ۹۹ با توجه به محور قرار گرفتن جهش تولید در اقتصاد ملی، نقش مجموعه‌های تسهیل‌گر برجسته‌تر می‌شود و بنگاه‌های اقتصادی می‌توانند از اینگونه ظرفیت‌ها در دستیابی به اهداف تولید و صادراتی خود استفاده کنند.

پرداخت ۴۷۰ میلیون خسارت
مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران در این نشست اعلام کرد: نقش این صندوق حمایت و تسهیل صادرات بوسیله پوشش ریسک های اعتباری صادراتی به واسطه بیمه نامه های اعتباری و سایر ابزارهای مالی است.

افروز بهرامی گفت: این صندوق در ۱۰ سال گذشته ۱۸ میلیارد دلار از صادرات غیرنفتی را تحت پوشش قرار داد و در این مدت ۴۷۰ میلیون دلار خسارت پرداخت کرد .

وی با بیان اینکه این صندوق دارای ۲۴۰ میلیون یورو منابع ارزی است، گفت: براساس بودجه سال ۹۹ افزایش سرمایه صندوق تا ۱۰۰ میلیون یورو انجام خواهد شد.

بهرامی با بیان اینکه یکی از محورهای «جهش تولید» توسعه صادرات است، گفت: کمک به تامین منابع مالی بنگاه های صادراتی یکی دیگر از ماموریت های صندوق به شمار می رود.

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران با اشاره به دیگر وظایف و ماموریت های صندوق ضمانت صادرات، گفت: تسهیلاتی برای کالاها یا خدمات صادراتی، سرمایه گذاری مربوط به کالاها و خدمات صادراتی و سایر مواردی که به تشخیص هیات وزیران در امر توسعه صادرات لازم و یا مفید باشد، از دیگر ماموریت های این صندوق است.

بنابراین گزارش، در این جلسه نمایندگان شرکت های ملی مس، مبارکه، چادرملو، ایرالکو، فولاد هرمزگان و ذوب آهن، مشکلات و پیشنهادات خود را مطرح کردند و به منظور افزایش همکاری ها مقرر شد، صندوق ضمانت صادرات ایران جلسات تخصصی با شرکت های معدن و صنایع معدنی کشور برگزار کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha