هواشناسی آذربایجان‌غربی نسبت به طغیان رودخانه‌ها هشدار داد

ارومیه-ایرنا- کارشناس اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی اعلام کرد که احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها،‌ طغیان رودخانه‌ها و آبگرفتگی معابر استان با توجه به تداوم فعالیت سامانه بارشی، پیش‌بینی می‌شود و لازم است تا شهروندان موارد ایمنی لازم را رعایت کنند.

یاسر اشتاد روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با توصیف سامانه بارشی افزود: رگبار متناوب باران و رعد وبرق، وزش باد شدید موقتی به ویژه در جنوب استان نیز پیش‌بینی می‌شود.
وی بیان کرد: زمان شروع این مخاطره از روز جمعه تا دوشنبه است و همه مناطق استان را در بر خواهد گرفت.
اشتاد گفت: در ۲۴ ساعت گذشته مهاباد پربارش‌ترین شهر استان با ۱۷ میلیمتر بارش بود و میزان بارندگی در ارومیه نیز به ۶ میلی‌متر رسید که این روند بارش تا اواسط هفته بعد ادامه دارد.
وی توصیه کرد: شهروندان آذربایجان‌غربی انجام اقدامات به موقع در خصوص آبگرفتگی معابر شهری، اجتناب از تردد و اسکان در حاشیه رودخانه‌ها، توجه به توصیه‌های جهاد کشاورزی و اجتناب از کوهنوردی و تردد در ارتفاعات را در کارهای روزمره خود مورد توجه قرار دهند. 
«اشتاد» با اشاره به پایداری دمای هوای استان در روزهای آینده اضافه کرد: دمای ارومیه بین چهار و ۱۲ درجه سانتی‌گراد بالای صفر نوسان داشت و چالدران با یک درجه و پلدشت با ۱۶ درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ترتیب سردترین و گرم‌ترین شهرهای استان در ۲۴ ساعت اخیر بود.
به گزارش ایرنا آذربایجان‌غربی در فصل بهار شاهد بارش های متناوب بود که موجب خوشحالی کشاورزان منطقه شده‌است.
این استان سالانه بین ۳۵۰ تا ۴۵۰ میلیمتر بارش دارد و همین میزان بارندگی موجب رونق کشاورزی منطقه شده‌است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha