۱۶ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۴۳
کد خبرنگار: 1405
کد خبر: 83584035
۰ نفر

برچسب‌ها

بارندگی در پیرانشهر به ۳۷ میلی‌متر رسید

ارومیه- ایرنا- کارشناس اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: شهرستان پیرانشهر طی ۲۴ ساعت گذشته پربارش‌ترین شهر استان بود بارندگی در این شهرستان به ۳۷ میلی‌متر رسید.

«یاسر اشتاد» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه دمای پیرانشهر بین یک و پنج درجه سانتی‌گراد بالای صفر در نوسان بود، افزود: شهرستان پیرانشهر پنجمین شهرستان کشور از نظر میزان بارش‌ برف طی ۲۴ ساعت گذشته بود و کوهرنگ با ۵۷ میلیمتر پیشتاز بارندگی‌هاست.

وی با اشاره به بارش برف به میزان ۲۶ میلی‌متر در سردشت نیز اظهار داشت: بارش برف در نقاط جنوبی و مرکزی استان که از اواخر وقت روز جمعه آغاز شد تا اواخر وقت روز یکشنبه ادامه می‌یابد.

وی با بیان اینکه بارندگی‌ها در شمال استان ضعیف است، گفت: روز دوشنبه سامانه بارشی از استان خارج می‌شود ولی بارش‌های پراکنده تا پایان هفته ادامه خواهد داشت.

«اشتاد» بیان کرد: افت دما به میزان چهار درجه سانتی‌گراد در ۲۴ ساعت گذشته در ارومیه رخ داده‌است و بارش باران و برف در این شهرستان ادامه دارد.

وی با اشاره به دمای ۲۴ ساعت گذشته استان، اضافه کرد: دمای ارومیه مرکز آذربایجان‌غربی بین ۲ و چهار درجه سانتی‌گراد بالای صفر در نوسان بود و شهرستان میاندوآب با دمای ۹ درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرم‌ترین و چالدران با دمای چهار درجه سانتی‌گراد زیر صفر سردترین شهر استان بود.

آذربایجان‌غربی در ۲۴ ساعت گذشته شاهد بارش برف و باران بوده‌است و شدت بارندگی‌ها و برودت هوا موجب شد امروز /شنبه/ برخی مدارس جنوب استان تعطیل اعلام شود.

این استان سالانه شاهد بارش ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلی‌متر بارندگی به صورت برف و باران است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =