۱۸ فروردین ۱۳۹۹، ۸:۵۹
کد خبرنگار: 2089
کد خبر: 83739926
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

جان‌باختگان تصادف‌های درون شهری سمنان ۱۴ درصد کاهش یافت

سمنان- ایرنا- رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان سمنان گفت: جان‌باختگان تصادف‌های درون‌شهری استان سال ۹۸ در مقایسه با سال قبل از آن ۱۴ درصد کاهش داشت.

سرهنگ موسی بزرگی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت: بیشترین تصادف‌های منجر به فوت درون شهری در استان سمنان در سال گذشته مربوط به شهرستان شاهرود و سپس دامغان و سمنان بود.

وی بیان کرد: تصادفات منجر به فوت در معابر شهری شهرستان سمنان و شاهرود در سال ۹۸ نسبت به سال قبل از آن به ترتیب ۵۳ و ۹ درصد کاهش، اما این شاخص در شهرستان دامغان ۱۶۶ درصد افزایش داشت.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان سمنان ادامه داد: تصادفات جرحی درون شهری در این مدت در استان نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۲ درصد کاهش داشته است.

وی با بیان اینکه سال ۹۸ سرنشینان وسایل نقلیه سواری‌ها در مجموع تصادف‌های درون شهری استان بیشترین آسیب را دیدند، اظهارداشت: در این مدت، بیشترین آسیب دیدگی و خسارت در تصادف‌های جرحی و منجر به فوت درون شهری استان نیز، مربوط به راکبان موتورسیکلت و عابران پیاده بود.

بزرگی تصریح کرد: علت عمده تصادفات معابر درون شهری در استان سمنان، رعایت نکردن حق تقدم و بی توجهی راننده به جلو بود.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان سمنان با اشاره به اقدامات سازنده پلیس در ترویج فرهنگ ترافیکی، یادآور شد: ترویج فرهنگ ترافیکی در بین اقشار مختلف جامعه و آموزش به کودکان به عنوان آینده‌سازان کشور در مدرسه‌ها، مهدکودک ها نقشی انکارناپذیر در کاهش سوانح رانندگی دارد و در این بین رسانه‌ها نقشی موثر در اطلاع رسانی،آگاه سازی و ترویج فرهنگ ترافیکی دارند.

استان سمنان بیش از هشت هزار و ۶۱۲ کیلومتر بزرگراه، آزادراه و جاده اصلی و فرعی و بیش از یکهزار کیلومتر راه روستایی دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha