بسیج پزشکی خراسان رضوی سامانه ویزیت مطب برخط راه‌اندازی کرد

مشهد-ایرنا- مسوول طرح ویزیت مجازی پزشکان متخصص خراسان رضوی گفت: این طرح به همت بسیج جامعه پزشکی استان اجرایی شد که بر این اساس افرادی که نیاز به ویزیت پزشک متخصص دارند و به دلیل شرایط کنونی حاصل از کرونا نمی‌توانند از منزل خارج شوند با مراجعه به این سامانه می‌توانند به صورت کاملا رایگان توسط پزشک متخصص ویزیت شوند.

محمد حاج زاده روز پنجشنبه با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا گفت: افرادی که نیاز به ویزیت پزشک متخصص دارند در گام نخست باید به سامانه www.matab.sbjp.ir مراجعه و  اطلاعات خود را ثبت کنند.

وی ادامه داد: بیمارانی می‌توانند از این طرح استفاده کنند که توانایی پرداخت هزینه ویزیت را نداشته و نیاز مبرم به ویزیت توسط پزشک داشته باشند.

او اضافه کرد: همچنین این بیماران از نظر سنی یا جسمی نباید امکان مراجعه به پزشک را داشته باشند و در شرایط کنونی جامعه و پیشگیری از شیوع کرونا جز گروه‌های حساس و آسیب پذیر باشد.

وی اظهار داشت: در دومین گام اطلاعات ثبت شده بیماران، مورد بررسی کارشناسان قرار خواهد گرفت و در صورت امکان اطلاع رسانی لازم جهت تعیین وقت ویزیت آنها انجام می‌شود.

حاج زاده افزود: پس از اطلاع رسانی لازم به پزشک و بیمار و تعیین وقت ویزیت آنلاین، بیمار و پزشک به کلینیک مجازی بسیج جامعه پزشکی در اپلیکیشن "دکتر مایکو" در زمان تعیین شده مراجعه کرده و ویزیت انجام می‌شود.

‌ وی با بیان اینکه اپلیکیشن "دکتر مایکو" یک برنامه کلی جهت ارائه خدمت پزشکی از ‌جمله ویزیت آنلاین است و صرفا یکی از فرایندها را تشکیل می‌دهد افزود: بیشتر  ویزیت‌ها در این سامانه به صورت رایگان انجام می‌شود مگر آن‌که از طریق پیامک اطلاع رسانی لازم صورت گیرد.

او گفت: در صورتی که قبل، حین و یا بعد از ارتباط با پزشک مشخص شود بیمار، شرایط اولیه را نقض کرده و یا غیر از مشکلات اعلام شده را از پزشک درخواست کرده است اکانت کاربر مسدود شده و مورد پیگیری می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha