۱۴ فروردین ۱۳۹۹، ۱۵:۲۵
کد خبرنگار: 2089
کد خبر: 83736179
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

هواشناسی سمنان نسبت به خطر سیلاب ناشی از بارش‌ها هشدار داد

سمنان- ایرنا- مدیرکل هواشناسی استان سمنان گفت: تمهیدات لازم برای آمادگی هر چه بیشتر در برابر خطرات احتمالی ناشی از سیلاب و خسارات ورزش باد شدید در ۲۴ ساعت آینده در برخی از نقاط این استان اتخاذ شود.

ایرج مصطفوی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بر اساس تحلیل آخرین تصاویر ماهواره‌ای و نقشه‌های پیش‌یابی، با ادامه فعالیت امواج ناپایدار و سامانه بارشی در استان سمنان، بارش باران، رگبار و رعد و برق شدید موقتی، احتمال تگرگ، وزش باد شدید در سراسر استان سمنان و با شدت بیشتر بارش باران و برف و مه آلودگی در ارتفاعات و نواحی شرقی دور از انتظار نیست.

وی بیان کرد: احتمال جاری شدن سیلاب و رواناب، آبگرفتگی معابر، لغزندگی و اختلال در تردد در محورهای مواصلاتی استان به ویژه گردنه‌ها ، کاهش دید افقی ناشی از مه‌گرفتگی به ویژه در نواحی کوهستانی و خسارات ناشی از وزش باد شدید وجود دارد.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان با اشاره به کاهش شدت بارش‌ها و وزش باد از روز جمعه در این استان، تاکید کرد: با توجه به شرایط فصلی و متغیر بودن الگوهای بارشی، هرگونه تغییر در شرایط جوی و نحوه فعالیت سامانه بارشی اطلاع رسانی می‌شود.

سرعت باد در دامغان به ۷۲ کیومتر بر ساعت رسید

مصطفوی تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته، بیشترین سرعت وزش باد در استان مربوط به دامغان با ۷۲ کیلومتر بر ساعت بود.

وی خاطرنشان کرد: در این مدت، شهمیرزاد با چهار درجه سانتیگراد خنک‌ترین و گرمسار و ایوانکی با ۲۲ درجه سانتیگراد گرم ترین نقاط استان سمنان بود.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان یادآور شد: در ۲۴ ساعت گذشته، کمینه دمای هوای شهر سمنان ۹ درجه و بیشینه دما ۱۹ درجه سانتیگراد بود.

سامانه هواگوی ۱۳۴ آماده ارایه اطلاعات هواشناسی و پیش بینی‌های جوی سمنان در تمام اوقات شبانه روز است، اداره کل هواشناسی استان دارای ۹ ایستگاه سینوپتیک، ۱۵ ایستگاه اقلیم شناسی و ۵۰ ایستگاه باران‌سنجی در نقاط مختلف است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha