۱۱ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۵۶
کد خبرنگار: 2089
کد خبر: 83733617
۰ نفر

برچسب‌ها

سرعت وزش باد در گرمسار به ۹۰ کیلومتر بر ساعت رسید

سمنان- ایرنا- مدیرکل هواشناسی استان سمنان گفت: بیشترین میزان سرعت باد در استان عصر دوشنبه یازدهم فروردین در شهرستان گرمسار به میزان ۹۰ کیلومتر بر ساعت ثبت شد.

ایرج مصطفوی عصر دوشنبه در گفت‌ و گو با ایرنا افزود: عصر امروز، سرعت وزش باد در شهر سمنان به ۵۸ کیلومتر بر ساعت رسید.

وی بیان کرد: بیشترین سرعت وزش باد بعد از گرمسار مربوط به ایوانکی و شهمیرزاد نیز به ترتیب با ۶۵ و ۶۲ کیلیومتر بر ساعت بود.

وی بیان کرد: بر اساس الگوهای پیش‌یابی و تصاویر ماهواره‌ای، با عبور امواج ناپایدار از استان سمنان از امروز تا پایان هفته در برخی ساعات به ویژه ساعات بعدازظهر و شب، افزایش ابر، گاهی وزش باد شدید، بارش‌های پراکنده رگباری گاهی با رعد و برق و در ارتفاعات و نواحی سردسیر بارش باران و برف و مه‌آلودگی پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته، کمینه دمای هوای شهر سمنان ۶ درجه سانتی گراد و بیشینه دمای آن ۱۸ درجه سانتیگراد بود.

مصطفوی اضافه کرد: رضوان با کمینه ۲ درجه سانتیگراد سردترین و شهر سمنان با حداکثر دمای ۱۸ درجه سانتیگراد، گرم‌ترین نقاط استان سمنان گزارش شد.

سامانه هواگوی ۱۳۴ آماده ارائه اطلاعات هواشناسی و پیش بینی‌های جوی سمنان در تمام اوقات شبانه روز است، اداره کل هواشناسی استان دارای ۹ ایستگاه سینوپتیک، ۱۵ ایستگاه اقلیم شناسی و ۵۰ ایستگاه باران‌سنجی در نقاط مختلف است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =