دستفروشان و کارگران روزمزد مازندران بسته معیشتی می‌گیرند

ساری - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران گفت: تمامی کارگران میدانی، روزمرد و دستفرشان استان برای پوشش بسته معیشتی دولت معرفی خواهند شد.

مهدی رازجویان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر حسب دستور استاندار مازندران تصمیم داریم به دلیل آسیب به اقشار کم درآمد ناشی از شیوع ویروس کرونا تمامی کارگران روزمزد یا میدانی و دستفروشان سطح استان را برای برخوداری از بسته معیشتی دولت معرفی کنیم. 

وی با اشاره به اینکه سرشماری و ثبت مشخصات این کارگران و دستفروشان به تمامی شهرداری‌های ابلاغ و تکلیف شده است  گفت: در روزهای آینده  اطلاعات این کارگران جمع بندی خواهد شد و در اسرع وقت برای دریافت بسته معیشتی معرفی می شوند.

معاون استانداری مازندران همچنین به شرایط دستفروشان برای معرفی پوشش بسته معیشتی اشاره کرد و گفت: منظور ما دستفروشانی است که به صورت روزانه و غیر ثابت در بازارهای سنتی و یا معابر عمومی شهر به گذران امور می پردازند و شامل بازاریان نمی شود. 

رازجویان همچنین افزود: تمامی کارگران روزمزد و دستفروشانی که از سوی شهرداری ها معرفی می شوند راستی آزمایی مالی خواهد شد تا صلاحیت آنان برای برخورداری از بسته معیشتی محرز شود. 

به گفته او این قشر از جامعه اولویت نخست برای دریافت کمک معیشتی هستند زیرا منابع درآمدی آنان فصلی و به شدت آسیب پذیر است . 

معاون استاندار مازندران همچنین گفت: برای حمایت هرچه بیشتر اقشار آسیب پذیر به تمامی شهرداری ها و بخش های مختلف تکلیف کرده ایم تا کمک های خیرین و منابع مختلف را به سوی اقشار کم درآمد هدایت کنند و اولویت را این قشر قرار دهند. 

شیوه ویروس کرونا در استان مازندارن که از حدود ۴۰ روز پیش آغاز شد بیشترین تاثیر را بر مشاغل کم درآمد مانند کارگران روزمزد و دستفروشان داشت .

این ویروس که از همان ابتدا بازارهای محلی و مشاغل خرد وابسته به گردشگری را تعطیل کرد  موجب بیکاری هزاران نفر در استان شد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha