دو هزار ماسک رایگان در روستای سلطان‌آباد رخ توزیع شد

تربت‌حیدریه- ایرنا- دهیار روستای سلطان‌آباد بخش رخ تربت‌حیدریه از توزیع رایگان بیش از دو هزار ماسک بین اهالی این روستا برای مقابله با بیماری کرونا خبر داد.

محمد بابایی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این ماسک ها توسط مرکز نیکوکاری جوادالائمه(ع) و با همکاری پایگاه‌های بسیج خواهران و برادران روستای سلطان‌آباد رخ و نیز همکاری یکی از کارگاه‌های خیاطی بانوان این روستا تهیه شده است.
وی ادامه داد: با کمک افراد خیّر نیز تعداد ۱۵۶ بسته غذایی و بهداشتی بین نیازمندان این روستا توزیع شد  همچنین برای دفع بلای کرونا از سر مردم و با کمک خیّران و اهالی روستا یک راس گوسفند خریداری و قربانی و گوشت آن میان نیازمندان تقسیم شد. 
دهیار روستای سلطان‌آباد بخش رخ تربت‌حیدریه گفت: برای مقابله با ویروس کرونا و پیشگیری از این بیماری، شورای بهداشت در روستای سلطان آباد متشکل از کارکنان بهداشت و درمان، دهیاری، شورای اسلامی، روحانیون و پایگاه‌های بسیج و معتمدین روستا راه‌اندازی شده است. 

بابایی افزود: در راستای مصوبات این شورا، ضدعفونی و گندزدایی محیط روستا و ورودی و خروجی‌ها با استفاده از چند دستگاه تراکتور و با کمک نیروهای داوطلب مردمی، بسیج، روحانیون و  دهیاری و شورای اسلامی به صورت روزانه انجام می شود.
وی از اهالی روستا خواست در این ایام حتما از سفر و رفت و آمد به مشهد و دیگر شهرها و ترددهای مکرر در روستا خودداری کنند و در منزل بمانند. 
طبق اعلام مسوولان دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه، شمار بیماران مبتلا به ویروس کرونا در مناطق زیرپوشش این واحد دانشگاهی به ۷۹ نفر رسیده است که از این تعداد چهار بیمار فوت کرده اند.
بخش رخ به مرکزیت رباط سنگ با جمعیتی افزون بر ۲۳ هزار نفر دارای ۵۳ روستا و ۴۷ دهیاری است که ۴۹ روستا از این تعداد بیش از  ۲۰ خانوار هستند.
مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha