۵ فروردین ۱۳۹۹، ۱۷:۲۵
کد خبرنگار: 898
کد خبر: 83726273
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

۴۴۰  هزار تست تب سنجی در ورودی های البرز انجام شد

۵ فروردین ۱۳۹۹، ۱۷:۲۵
کد خبر: 83726273
۴۴۰  هزار تست تب سنجی در ورودی های البرز انجام شد

کرج - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر البرز گفت : بیش از ۴۴۰ هزار تست تب سنجی طی هفته گذشته تاکنون در ورودی های این استان انجام شده است.

ناصر چرخ ساز روز سه شنبه  در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:  به دستور استاندار البرز و کمیته پیشگیری از کرونا  در ۳۴  پست شهری و بین شهری  با مشارکت جمعیت هلال احمر ، پلیس راه ، نیروی انتظامی ، مرکز بهداشت   خدمات لازم ارائه می شود.

وی اضافه کرد: ازمجموع تست های انجام شده بیش از ۵۵۰ مورد مشکوک بوده که به عوامل بهداشتی مستقر درمحل ارجاع شده است.

چرخ ساز یادآورشد که پست تب سنجی آزادراه کرج -قزوین  که درعوارضی سابق پلیس راه مستقر بود تغییر یافته و به دو مقر مختلف در حوالی پل کلاک در آزادراه تهران - کرج و  در منطقه هیو در آزادراه کر - قزوین فعال شده است.

این مسوول گفت: روزانه بیش از ۷۰ نیروی هلال احمر کار تب سنجی مسافران را مورد سنجش قرارمی دهند.

وی ادامه داد: هدف از این کار جلوگیری از ورود افراد مبتلا به ویروس کرونا است  و سرنشینان همه وسایل نقلیه با تب سنج غربالگری می شوند و افرادی که تب داشته باشند و یا مشکوک به بیماری کرونا باشند در چادر هلال احمر تا رسیدن نیرو های اورژانس قرنطینه می شوند و بلافاصله پس از رسیدن اورژانس به مراکز درمانی انتقال می یابند .

ویروس کرونا که به طور رسمی کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تا کنون به بیش از۱۸۰ کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق العاده اعلام کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha