کاهش ورود مسافر به خراسان رضوی نشان از همکاری و هوشیاری مردم دارد

مشهد- ایرنا- معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: کاهش ورود مسافر نوروزی به این استان نشان دهنده همکاری و هوشیاری مردم در مدیریت و کنترل بیماری کروناست.

محمد صادق براتی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از ۲۵ اسفند ماه پارسال تا صبح پنجم فروردین ماه جاری ۱۷ هزار و ۵۵۸ مسافر با ۱۵۷ پرواز وارد این استان شدند که این تعداد نسبت به مدت مشابه پارسال ۹۲ درصد کاهش داشته است.

وی ادامه داد: همچنین ۱۵ هزار و ۲۲۸ مسافر با ۱۵۶ پرواز طی این مدت از استان خارج شدند.

وی با بیان اینکه طی این مدت ۱۰ هزار و ۶۰۵ نفر با ۶۲ رام قطار وارد این استان شده و ۶ هزار و ۸۱۱ نفر نیز با همین تعداد قطار از این استان خارج شده‌اند گفت: ورود مسافر به این استان در حوزه ریلی نسبت به مدت مشابه پارسال ۹۵ درصد کاهش دارد.

براتی افزود: طی ۱۰ روز گذشته ۲۶ هزار و ۹۴۹ مسافر با سه هزار و ۲۳۰ اتوبوس وارد استان شده و ۱۱۱ هزار و ۸۷۶ مسافر با هفت هزار و ۹۰۳ دستگاه اتوبوس از استان خارج شده‌اند که هر دو بخش ورودی و خروجی نسبت به مدت مشابه پارسال ۹۲ درصد کاهش داشته است. 

وی ادامه داد: از این تعداد ۱۹ هزار و ۷۱۹ مسافر با هزار و ۴۰۸ دستگاه اتوبوس وارد مشهد شده‌اند که نسبت به مدت مشابه پارسال ۹۱ درصد کاهش داشته و ۵۴ هزار و ۶۵۴ نفر با سه هزار و ۳۴۹ دستگاه اتوبوس از مشهد خارج شده‌اند که نسبت به مدت یاد شده ۸۹ درصد کاهش دارد. 

وی گفت: در این مدت ۴۵۰ هزار و ۱۸۰ نفر با ۱۸۰ هزار و ۷۲ خودرو شخصی وارد استان شده و ۴۸۳ هزار و ۹۱۵ نفر با ۱۹۳ هزار و ۵۶۶ خودرو از این استان خارج شده‌اند.

براتی افزود: در مدت یاد شده یک میلیون و ۱۱۰ هزار و ۵۰۹ نفر از داخل و خارج استان با ۴۴۴ هزار و ۲۰۴ خودرو سواری وارد مشهد شده و یک میلیون و ۲۰۲ هزار و ۲۲۹ نفر نیز با ۴۸۰ هزار و ۸۹۲ خودرو از مشهد خارج شدند.

وی ادامه داد: آمار ارائه شده در بخش ورود و خروج خودروهای شخصی به مشهد و استان شامل خودروهای دارای پلاک مشهد و استان هم می‌باشد و این خودروها از پلاک‌های غیر استانی تفکیک نشده است.

بر اساس آخرین آمار رسمی، شمار مبتلایان قطعی به ویروس کووید ۱۹ عامل بیماری کرونا که نوع بسیار حاد عفونت تنفسی و یک بیماری نوپدید همه‌گیر است در استان خراسان رضوی هزار و ۱۱۴ نفر گزارش شده است.
تعداد جانباختگان در خراسان رضوی بر اثر بیماری کرونا نیز که آزمایش آنها بطور  قطعی مثبت شده  ۱۱۳ نفر است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =