۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۱۰:۲۹
کد خبر: 85479601
T T
۳ نفر

برچسب‌ها

فرماندار سرخس:۶۰ میلیون مترمکعب سیلاب مشهد از مرزهای شمالی خارج شد

مشهد-ایرنا-فرماندار سرخس گفت:۶۰ میلیون مترمکب آب ناشی از سیلاب مشهد در ۴۸ ساعت گذشته وارد این شهرستان مرزی شده و از مرزهای شمالی وارد ترکمنستان شد.

حسن نوری زاده روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: افسوس که سد "شوریجه" سرخس با ظرفیت ذخیره سازی ۲۲۰ میلیون مترمکعب آب، تاکنون ساخته نشده است.

وی گفت: اگر این طرح آبی تکمیل شده بود، با ذخیره سازی بارشهای بهاری، اکنون حدود ۱۰۰ میلیون مترمکعب آب ذخیره داشت یعنی آب شرب مشهد در تابستان و آب کشاورزی سرخس تامین می شد.

فرماندار سرخس که همزمان سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی را نیز بر عهده دارد، افزود: دبی سیلاب ورودی از مشهد به سرخس در "کشف رود" ، دیشب به حدود ۴۹۰ مترمکعب بر ثانیه رسید.

نوری زاده گفت: خطر سیلاب برخی روستاهای هم سطح کشف رود را تهدید می کرد که با انحراف مسیر و کاستن از حجم آب در کشف رود موضوع طغیان این رودخانه و مسیل فصلی منتفی شد.

شهرستان مرزی سرخس در فاصله ۲۰۰ کیلومتری مشهد با ۱۰۰ هزار نفر جمعیت، دارای ۲ شهر سرخس و مزداوند و ۶۸ روستای دارای بیش از ۲۰ خانوار است که ۵۵ درصد جمعیت آن در روستاها سکونت دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha