تدابیر مشترک استانداران آذربایجان‌شرقی و ‌غربی و اردبیل برای مهار کرونا

تبریز - ‌ایرنا - ‌استاندار آذربایجان‌شرقی اعلام کرد: تفاهم نامه‌ای با استانداران آذربایجان غربی و اردبیل برای مهار بیماری کرونا امضا کردیم که از فردا سه‌شنبه اجرایی می‌شود.

محمدرضا پورمحمدی دوشنبه شب در گفت و گوی ویژه خبری اظهار کرد: بر اساس این تفاهم نامه در هفت محور مواصلاتی در این سه استان محدودیت تردد اعمال می شود و برای محدودیت ورود و خروج از سمت تهران نیز فردا هماهنگی های لازم به عمل می آید.
وی ادامه داد: ‌در آذربایجان شرقی به لحاظ شاخص و نسبت جمعیت، به ازای هر ١٠ هزار نفر ٢.٨ نفر مبتلا به کرونا هستند که رتبه ١٧ کشوری است و به لحاظ تعداد مبتلایان نیز رتبه نهم کشور را داراست.

وی با اشاره به اینکه رتبه بندی دیگری در کشور وجود دارد که به استان های پر خطر، ‌خطر متوسط و بی خطر طبقه بندی شده است، ‌گفت: ‌آذربایجان شرقی بر این اساس استان با خطر متوسط رتبه بندی شده است.
پور محمدی تاکید کرد: ‌هر چه قدر مردم رعایت کنند و در خانه بمانند و پیشگیری انجام شود شاهد کاهش تعداد ابتلایان به کرونا در روزهای آینده در استان خواهیم بود بر این اساس توقع داریم سفرها و ترددها کاهش یابد.
وی همچنین با اشاره به اینکه آمادگی لازم برای شرایط مختلف در آذربایجان شرقی وجود دارد، ‌تاکید کرد: ‌نقشه راه کنترل کرونا در استان با در نظر گرفتن تمام شرایط تدوین و آماده شده است.
استاندار آذربایجان شرقی یادآور شد: ۴ ‌بیمارستان ذخیره برای مقابله با کرونا در تبریز پیش بینی شده است.
پورمحمدی اضافه کرد: ‌البته هنوز از توان نیروی های مسلح به صورت کامل برای مهار کرونا استفاده نشده که امیدواریم نیازی هم نباشد.

وی همچنین با اشاره به اجرای طرح بسیج ملی غربالگری گفت: ‌هدف اجرای این طرح قطع چرخه ابتلا به کرونا بوده و بر این اساس تاکنون ٥٣  درصد جمعیت آذربایجان شرقی غربالگری شده که از این نظر مقام اول کشور را دارد.
وی اضافه کرد: ‌مردم در سامانه سلامت مشارکت کنند البته به زودی طرح مراقبت محله ای نیز برای کمک به در خانه ماندن مردم و کاهش ابتلا توسط ریش سفیدان و معتمدان محلات آغاز می شود.

تاکنون 937 نفر در استان به ویروس کرونا مبتلا  شده اند و از این تعداد 88 نفر جان باخته اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha