هواشناسی کردستان در خصوص کاهش دمای استان اخطاریه صادر کرد

سنندج - ایرنا - هواشناسی کردستان در خصوص ورود موج سرما به استان و کاهش دما اخطاریه صادر کرد و کشاورزان را به رعایت تمهیدات مقابله با سرمازدگی فرخواند.

معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی کردستان روز یکشنبه در خصوص این اخطاریه گفت: بر اساس بررسی نقشه‌های هواشناسی با ادامه فعالیت سامانه بارشی هوای استان همچنان تا اوایل صبح فردا دوشنبه ناپایدار خواهد بود.

علی پناهی افزود: در این مدت بارش باران، وزش باد گاهی شدید، در ارتفاعات و مناطق سردتر استان بارش برف و دربرخی نقاط مه و کاهش دید پیش بینی می‌شود و با توجه به بارش برف و کولاک در ارتفاعات و گردنه‌های استان مشکلات تردد و لغزندگی جاده ها نیز رخ خواهد داد.

وی اضافه کرد: از فردا دوشنبه تا صبح پنجشنبه هوای استان نسبتا پایدار بوده و دمای حداقل هوا طی روزهای دوشنبه و به ویژه سه شنبه کاهش چهار تا ۶ درجه‌ای خواهد داشت و در اکثر نقاط استان یخبندان شبانه و اول صبح را شاهد خواهیم بود.

معاون توسعه و پیش‎بینی هواشناسی کردستان گفت: پیش بینی می‌شود حداقل دما در بخش شمالی، مرکزی و شرقی استان شامل سقز، زرینه ، بیجار،دیواندره، قروه، دهگلان، منطقه سارال و لیلاخ و با شدت کمتر در مناطق جنوبی استان شامل سنندج و کامیاران و مریوان به زیر صفر کاهش یابد.

وی اظهار داشت: کاهش دما و خطر سرمازدگی محصولات کشاورزی و باغات از مخاطره‌های این سامانه بوده و لازم است تمهیدات لازم در ارتباط با باغات، گلخانه ها و زنبورداری با توجه به توصیه کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی انجام بپذیرد.

کشاورزان استان کردستان در بهار سال گذشته به علت بروز سرما و یخبندان در ردیف سردترین های مناطق کشور قرار گفت و یک هزار و ۹۹۰ میلیارد و ۲۰۳ میلیون ریال به علت سرمازدگی خسارت دیدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha