۲ فروردین ۱۳۹۹، ۱۴:۱۰
کد خبر: 83722758
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

کرونا، مانع از فرود هواپیمای هلند در هند شد

۲ فروردین ۱۳۹۹، ۱۴:۱۰
کد خبر: 83722758
کرونا، مانع از فرود هواپیمای هلند در هند شد

دهلی نو-ایرنا- در میان افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در جهان از جمله هند، دولت هند این کشور با ورود هواپیمای مسافربری هلندی به این کشور مخالفت کرد.

در واقع دولت هند علاوه بر اینکه ورود تمام پروازهای بین المللی را از روز یکشنبه به مدت یک هفته به این کشور ممنوع کرد، درعین حال از ورود خارجی ها به خاک این کشور نیز تا ۲۰ روز آینده ممانعت به عمل می آورد.

به گزارش رسانه های هند، مقامات فرودگاه بین المللی دهلی نو، روز شنبه با فرود یک هواپیمای هلندی در این فرودگاه مخالفت کردند و این هواپیما مجبور به بازگشت به هلند شد.

مقامات هندی اعلام کردند که این هواپیما دارای مجوز فرود در خاک هند را نداشته است.

بر اساس گزارش های منتشر شده، این هواپیما دارای ۱۲۳ مسافر هندی بوده است اما به دلیل مخالفت مقامات در برج کنترل فرودگاه دهلی، این هواپیما در میان مسیر مجبور به بازگشت به آمستردام شده است.

دولت هند هفته گذشته در بیانیه ای اعلام کرده بودند که پرواز های اروپایی از تاریخ ۱۸ ماه مارس (28 اسفند) اجازه فرود در خاک هند را نخواهند داشت.

بازگشت این پرواز باعث سرگردانی و نارضایتی بیش از ۲۰۰ مسافر در فرودگاه های دهلی و آمستردام شده است.

هند روز شنبه اعلام کرد که موارد ابتلا به ویروس کرونا در این کشور به ۲۸۵ نفر رسیده است.

نارندرا مودی، نخست وزیر هند روز گذشته در پیامی تلوزیونی خطاب به مردم این کشور اعلام کرد که فردا (یکشنبه) از ساعت ۷ صبح تا ۹ شب مردم در سرتاسر هند باید در خانه های خود باقی بمانند.

این درخواست با هدف مقابله شیوع ویروس کرونا در هند منتشر شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha