۲۳ اسفند ۱۳۹۸، ۲۰:۴۳
کد خبرنگار: 2084
کد خبر: 83712509
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

خبرهای کوتاه کرونا استان سمنان در ۲۳ اسفند

۲۳ اسفند ۱۳۹۸، ۲۰:۴۳
کد خبر: 83712509
خبرهای کوتاه کرونا استان سمنان در ۲۳ اسفند

سمنان- ایرنا- تعداد مبتلایان جدید کرونا در استان، ممنوعیت حضور در آرامستان های سمنان و دامغان، تعطیلی ناوگان‌های حمل و نقل و آرایشگاه‌های شهرستان شاهرود از جمله مهم‌ترین خبرهای روز جمعه ۲۳ اسفند مربوط به ویروس کرونا در استان سمنان بود.

شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته(آذر/دی) از کشور چین آغاز شد و در اوایل اسفندماه این ویروس به کشور ایران رسید، تا به حال ۱۱ هزار  و ۳۴۶ نفر در کشور به این ویروس مبتلا شدند که از این تعداد ۵۱۴ نفر فوت و سه هزار و ۵۲۹ نفر بهبود یافته‌اند. از آغاز شیوع این ویروس در جهان، خبرهای مربوط به آن در صدر اخبار دنیا قرار دارد و  این ویروس با در نوردیدن بسیاری از کشورها، مکان های عمومی زیادی را در شهرهای مختلف دنیا به تعطیلی کشانده است.

اخبار کرونا استان سمنان در روزی که گذشت:

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: از ظهر دیروز یکهزار و ۲۸۹ مورد بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد که این تعداد در استان سمنان با ۳۸ نفر مبتلای جدید به ۳۶۲ نفر افزایش یافت.

*

فرماندار سمنان گفت: ورود به آرامستان وادی السلام این شهر در روز پنجشنبه آخر سال و روز اول عید، به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، ممنوع است و  به منظور جلوگیری از ازدحام جمعیت و شکست زنجیره انتقال ویروس کرونا، اجازه ورود داده نمی‌شود.

*

فرماندار سمنان گفت: بیمارستان کوثر تنها بیمارستان پذیرش کننده مبتلایان به ویروس کرونا در این شهرستان است  و از دوشنبه نوزدهم اسفند پذیرش بیماران احتمالی مبتلا به ویروس کرونا در شهر سمنان تنها در بیمارستان کوثر انجام می‌شود.

*

فرماندار شهرستان شاهرود گفت : براساس مصوبه ستاد نظارت براصناف شاهرود؛ آرایشگاه‌های زنانه و مردانه این شهر برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا تعطیل شد و این تصمیم برای حفظ سلامت شهروندان گرفته شد و تا اطلاع بعدی همه آرایشگاه ها تعطیل هستند.

*

فرماندار شاهرود گفت: با پیشنهاد شهرداری شاهرود و با تصویب ستاد مبارزه با کرونای شهرستان، فعالیت سازمان اتوبوس رانی و نیز پایانه های مینی بوس رانی از روز شنبه تعطیل می شود و بنابر این تصمیم، تاکسی های شاهرود نیز با ۵۰ درصد ظرفیت فعالیت می کنند.

*

رییس دانشگاه  علوم پزشکی شاهرود گفت: تاکنون پاسخ آزمایش کرونا برای ۱۷۵ بیمار شهرستان  شاهرود مثبت گزارش شده که ۱۰۸ نفر از آنان با بهبودی از بیمارستان ترخیص شدند،  در این مرحله کنترل دقیق تماس‌ها در بیمارستان‌ها و منازل از اهمیت فوق‌العاده ای برخوردار است و  تدابیر لازم و اقدامات جامع با استفاده از کلیه ظرفیت‌ها و امکانات موجود توسط همکاران بهداشت و درمان  و با مشارکت آگاهانه مردم در دستور کار قرار گرفته و اجرا می شود.

*

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شاهرود گفت : پس از اعلام لغو برگزاری نماز جماعت از سوی مرکز رسیدگی به امور مساجد، همه متولیان مساجد همکاری کردند اما هنوز در یکی از مسجدها نماز برگزار می‌شود و تا پیش از این متولیان چهار مسجد همکاری نمی کردند که با پیگیری های فراوان سه مسجد نیز بسته شد، اما اکنون مسجد شیخ علی اکبر باز است.

*

فرماندار دامغان گفت: ورود به آرامستان‌های این شهرستان در ایام پایانی سال به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ممنوع شد و  ورود به آرامستان شهر دامغان و دیگر شهرهای این شهرستان در روز پنجشنبه ۲۹ اسفند و جمعه اول فروردین ماه و مراسم تحویل سال نو در آرامستان ها به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا ممنوع است.

*

معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی استان سمنان با اشاره به تعطیلی مهدهای‌کودک این استان به منظور جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا، گفت: شهریه پایه اسفند به منظور رفع مشکلات مالی باید توسط والدین پرداخت شود و مهدهای کودک این استان بر اساس مصوبه کمیته پیشگیری از بیماری‌های واگیردار اداره کل بهزیستی سمنان از ابتدای اسفند ماه به دلیل پیشگیری، آگاه‌سازی و آموزش شیوع ویروس کرونا تعطیل شده است

*

مدیرکل دامپزشکی استان سمنان گفت: مراکز عرضه گوشت مرغ به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا مجاز به عرضه و فروش گوشت قطعه‌بندی نیستند و مراکز عرضه تنها مجاز به قطعه‌بندی گوشت مرغ در حضور مشتری با الزام داشتن ماسک و دستکش هستند

اخبار مرتبط