راه‌اندازی مرکز تب‌سنج در بندرگز و آخرین اخبار کرونا در گلستان

گرگان - ایرنا - راه‌اندازی مرکز تب‌سنج در ورودی بندرگز، ادامه سمپاشی و ضدعفونی شهرهای استان و همکاری آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای گلستان برای تولید ماسک و اقلام بهداشتی از جمله اخبار کوتاه روز جمعه مرتبط با کرونا در گلستان است

فرماندار بندرگز گفت : گروه تشخیص بیماری کرونا در ورودی شهرستان بندرگز مستقر شد و مسافران و افراد در حال تردد توسط این گروه پزشکی مورد معاینه قرار می گیرند.

حسین احمدی اظهار داشت: افراد در صورت مشاهده علایم مشکوک به بیماری تنفسی به صورت دقیق بررسی شده و در صورت نیاز به بیمارستان انتقال می یابند.

**
استاندار گلستان گفت: مسافرانی که در تعطیلات نوروزی به استان گلستان سفر کنند در صورت علائم ابتلا به کرونا ۱۴ روز قرنطینه می‌شوند.

**

مختار مهاجر رییس سازمان جهادکشاورزی استان گلستان از عملیات جدید ضدعفونی و گندزدایی معابر اصلی و فرعی شهر گرگان توسط این سازمان، نظام صنفی کشاورزی، مدیریت جهادکشاورزی گرگان و همچنین همکاری کشاورزان این شهرستان با استفاده از ماشین آلات کشاورزی خبر داد.

*


پنجمین مرحله گندزدایی و ضدعفونی شهر مراوه تپه با همکاری سپاه و شهرداری و نیروهای مردمی انجام شد.

**

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان گلستان گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا و در پی آن کمبود تجهیزات پزشکی از جمله ماسک، آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای استان در اقدامی خداپسندانه، ماسک و لباس ایزوله تولید کردند.

حسینی طلب اظهار داشت: تاکنون ۱۰ آموزشگاه آزاد استان، اقدام به تولید۱۳ هزار و ۶۵۰ عدد ماسک و ۲ هزار و ۵۵۰ عدد لباس ایزوله کردند که این تولیدات بین بیمارستان ها، مراکز درمانی، شهرداری، بانک ها و مردم استان توزیع شد.

**

مدیر روابط عمومی شهرداری گرگان گفت: با همکاری‌های صورت گرفته در خصوص مستاجرین املاک شهرداری، این واحد سازمانی از مستاجرهای خود اجاره بها اسفند ماه ۹۸ و فروردین ماه سال آتی را دریافت نمی‌کند.

آرش فولادیان اظهار داشت: با توجه به رشد، گسترش و شیوع کرونا و تاکید مسوولان به مردم و صاحبان مشاغل مبنی بر حمایت از پویش در خانه بمانیم، بدون شک فعالیت اصناف با محدودیت و درآمدها به شدت کاهش یافته است.

همچنین مالکین مغازه‌های پاساژ وارکانا در گرگان، اعلام داشتند که مستاجرین آنها با توجه به افت بازار و کاهش درآمدها براثر محدودیت فعالیت اصناف، از پرداخت اجاره بهای اسفند ماه معاف خواهند بود.

همچنین چندین مالک و صاحب مغازه در شهرهای مختلف استان و همچنین چندین صاحب خانه که مستاجران آنها کارگر بودند، حق اجاره این ماه اسفند را به علت شرایط به وجود آمده بخشیدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha