دفن جان‌باختگان از کرونا در امامزاده‌های سمنان ممنوع است

سمنان- ایرنا- فرماندار سمنان گفت: دفن پیکر بیماران فوت شده مبتلا به ویروس کرونا در چهار امامزاده شهر سمنان به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا ممنوع است.

سید عباس دانایی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: دفن فوتی‌های ناشی از ابتلای شهروندان به ویروس کرونا در امامزاده یحیی(ع)، امامزاده علی‌ابن جعفر(ع)، امامزاده اشرف(ع) و امامزاده علویان به منظور پیشگیری از شیوع بیماری ویروس کرونا ممنوع شد.
وی ادامه داد: خاکسپاری فوتی‌های ناشی از ویروس کرونا با اجرای احکام اسلامی و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در وادی‌السلام انجام می‌شود.
وی بیان کرد: برای غسل پیکر فوتی‌های ناشی از ویروس کرونا غسالخانه جداگانه در نظر گرفته شده و بعد از اجرای احکام اسلامی و دستورالعمل‌های بهداشتی، پیکرها در عمق ۲ متری خاکسپاری می‌شوند.
فرماندار سمنان یادآور شد: اجرای مراسم ویژه مانند ختم در مساجد به منظور پیشگیری از شیوع بیماری ناشی از ویروس کرونا ممنوع است و آیین تشییع نیز با حضور محدود افراد برگزار می‌شود.
شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته(آذر/دی) از کشور چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در چین به این ویروس مبتلا شدند و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.
این بیماری، قابل پیشگیری است و به‌راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به این بیماری جلوگیری کرد.

اخبار مرتبط