۱۹ اسفند ۱۳۹۸، ۱۲:۵۸
کد خبر: 83706754
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

ورود افراد غیربومی به قصرشیرین ممنوع شد

۱۹ اسفند ۱۳۹۸، ۱۲:۵۸
کد خبر: 83706754
ورود افراد غیربومی به قصرشیرین ممنوع شد

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار قصرشیرین گفت: ورود افراد غیربومی به این شهرستان مرزی ممنوع شد و تیم‌های بهداشتی نیز در ورودی شهرستان نسبت به تب‌سنجی و کنترل افراد برای مقابله سرایت ویروس کرونا اقدام می‌کنند.

مرادعلی تاتار روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون تیمهای بهداشتی شبکه بهداشت و درمان، جمعیت هلال احمر، سپاه و همچنین شهرداری و هنگ مرزی در ورودی شهرستان مستقر هستند و با همکاری یکدیگر نسبت به کنترل ورودی ها اقدام می کنند.

 وی اظهار داشت: به جزء افرادی که ورودشان به شهر ضروری است، اجازه تردد به کسی داده نمی شود و در صورت ورود هر نوع خودروهای ناوگان حمل و نقل عمومی به شهرستان نیز نسبت  به ضدعفونی خودرو و تب سنجی افراد اقدام می کنند.

نماینده عالی دولت در قصرشیرین گفت: همچنین شهرداری و سپاه نیز به طور مستمر نسبت به ضدعفونی و گندزدایی معابر و خیابان های سطح شهر اقدام می کنند و در روستاها نیز دهیاران ملزم به ضدعفونی سطح روستا هستند و از سوی بخشداری مواد ضدعفونی و گندزدا در اختیار آن ها  قرار داده شده است.

                                                                       

تاتار اضافه کرد: در مرز رسمی پرویزخان نیز با توجه به فعالیت تجاری این مرز از سوی شرکت تعاونی گمرگ به کارگران و افراد شاغل در مرز کمک نقدی برای خرید دستکش، ماسک و مواد ضدعفونی ارایه شده و همچنین آموزش های لازم نیز برای مقابله با ویروس کرونا ارایه شده است.

وی ادامه داد: مرز رسمی پرویزخان نیز ضدعفونی و گندزدایی می شود و در ورودی شهرستان نیز تمامی رانندگان کامیون های صادراتی نیز تب سنجی شده و تاکید شده که اجازه ورود به شهر را ندارند.

وی همچنین از تعطیلی تمامی آرایشگاه ها ی زنانه و مردانه برای مقابله با ویروس کرونا در شهرستان قصرشیرین خبرداد و گفت: تاکنون موردی از ابتلا به ویروس کرونا در شهرستان نداشته ایم و با همکاری مردم و رعایت نکات بهداشتی برای مقابله با سرایت آن اقدام می کنیم.

                                                                          

وی از افراد خواست از ترددهای غیرضروری خودداری کنند و از تعطیلی تمامی امکان عمومی و ممنوعیت تجمع ها و همچنین آموزشکاه ها و مراکز ورزشی در شهرستان خبرداد.

وی گفت: تمام توان خود را برای مقابله با سرایت ویروس کرونا در قصرشیرین به کار گرفته ایم و مرز رسمی پرویزخان نیز از روز گذشته تا سه شنبه هفته آینده براساس تصمیم دولت مرکزی عراق برای صادرات کالاها و مراودات تجاری و مرزی تعطیل شده است.

شهرستان مرزی قصرشیرین در غرب کرمانشاه با بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت، با عراق ۱۸۶ کیلومتر مرز دارد که در امتداد این مرز، ۲ معبر رسمی پرویزخان و خسروی قرار دارد که مبادلات اقتصادی، تجاری و صادرات کالا به اقلیم کردستان و حکومت مرکزی عراق از این ۲ مرز انجام می شود.
روزانه ۸۰۰ تا یک هزار و ۲۰۰ دستگاه کامیون کالاهای صادراتی از مرز رسمی پرویزخان به اقلیم کردستان عراق و همچنین ۵۰۰ دستگاه کامیون کالا از طریق مرز رسمی خسروی به حوزه حکومت مرکزی عراق (بخش مرکزی) صادر می شود.

براساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه تا عصر یکشنبه ۱۸ اسفند ماه ۹۱ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند که تاکنون آزمایش کرونا ۳۳ نفر از آنان مثبت اعلام شده است و سه نفر از مبتلایان نیز جان خود را از دست دادند.
از ابتدای شناسایی ویروس کرونای جدید در کشور تا ظهر یکشنبه ۱۸ اسفند ۶ هزار و ۵۶۶ نفر در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و در مجموع ۱۹۴ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده‌ و ۲ هزار و ۱۳۴ مورد از ابتدا تاکنون بهبود یافته‌اند.
ویروس کرونا از اوایل دی ماه در «ووهان» واقع در استان «هوبی» چین پدیدار شد و تاکنون به حدود ۵۰ کشور از جمله آمریکا،  فرانسه، استرالیا، تایلند،  مالزی،  کره جنوبی،  ژاپن،  کانادا، سوئد، اسپانیا و امارات%E2%80%8C+متحده+%E2%80%8Cعربی">امارات%E2%80%8C+متحده+%E2%80%8Cعربی">امارات گسترش یافته است.