تیم های امداد و نجات هلال‌احمر در مبادی ورودی هرمزگان مستقر شدند

بندرعباس - ایرنا - در راستای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، هشت تیم امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر هرمزگان با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی در مبادی ورودی استان مستقر شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمرهرمزگان روز چهارشنبه با اشاره به لزوم پیشگیری از شیوع و انتشار ویروس کووید ۱۹ اظهار داشت: هدف از این استقرار اجرای طرح هشدار و اطلاع رسانی برای پیشگیری از ویروس کرونا بوده و دادن توصیه های بهداشتی و پیشگیرانه است.

مختار سلحشوز ابراز داشت: در این طرح آگاهی های لازم در خصوص بیماری کرونا به مسافران داده می‌شود تا از سرعت انتشار ویروس عامل بیماری کرونا کاسته شود.

وی خاطر نشان کرد: امدادگران مستقر در مبادی ورودی هرمزگان مجهز به دستگاه تب‌سنج بوده و دمای بدن مسافران را سنجش و افراد مشکوک به بیماری کرونا شناسایی و برای انجام آزمایش‌های لازم به مراکز درمانی معرفی می‌شوند.

این ویروس که شیوع آن از اواخر دسامبر سال گذشته میلادی (دی ماه) در چین شروع شد، علاوه بر ۳۰ استان و منطقه چین، به شماری دیگر از کشورها از جمله آمریکا، استرالیا، تایلند، مالزی، کره جنوبی، ژاپن، کانادا، سوئد، اسپانیا، فرانسه و امارات متحده عربی نیز سرایت کرده است.

دوره نهفتگی نسبت طولانی این بیماری تنفسی مرگ‌ بار از چند روز تا دو هفته متغیر است و همین امر موجب می‌شود مبتلایان تا پیش از بروز علایمی چون تب و تنگی نفس به مراکز درمانی مراجعه نکنند.

نخستین مورد قطعی و رسمی کرونای مثبت در هرمزگان در شهر قشم اعلام شد که بیمار بانویی ۷۳ساله بود که برای دیدن دختر و داماد خود از قم به قشم سفر کرده بود، این بیمار بعد از ۶روز و پس از بهبود نسبی از بیمارستان مرخص شد و هم اکنون در منزل تحت قرنطینه است.

درحال حاضر ۳۵۶ مورد ناشی از بیماری حاد تنفسی از شروع خطر اپیدمی تا کنون در هرمزگان بستری هستند که از این تعداد از ۱۳۴ نفر به دلیل مشکوک بودن به کرونا نمونه گیری انجام شده ‌ واز  بستری ها تا کنون ۲۳۱ نفر ترخیص شده‌اند.

از ۱۳۴ مورد مشکوک به ویروس کرونا در هرمزگان، ۸۵ نمونه از بیماران نیز منفی و ۱۱ نفر تا کنون مثبت بوده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha