راهکارهای مقابله با استرس در هنگام شیوع بیماری ویروس کرونا

یاسوج - ایرنا - مسئول واحد آموزش و ارتقاء سلامت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج احساس غم، استرس، سردرگمی، ترس و عصبانیت در هنگام بروز هر نوع بحران را امری طبیعی دانست و گفت: صحبت با افراد قابل اعتماد، دوستان و اطرافیان درباره بیماری برای پیشگیری وکاهش استرس بسیار مفید است.

مهناز همتی روز شنبه در گفت وگو با ایرنا اظهارداشت:  رعایت سبک زندگی سالم شامل تغذیه مناسب، خواب، استراحت کافی، و ارتباطات اجتماعی از طریق تلفن و یا شبکه های اجتماعی با دوستان و خانواده برای کاهش میزان استرس در این روزها نقش مهمی دارد.

وی استفاده از دارو، سیگار و یا سایر مواد برای کاهش استرس را غیر منطقی دانست و بیان کرد: برای کاهش ناراحتی روانی انتخاب مشاور باید در اولویت قرار گیرد.

همتی با اشاره به تعبیرهای غلط و ترس آور ویروس کرونا در فضای مجازی گفت: جمع آوری اطلاعات صحیح از منابع معتبر استرس شما در مقابله با این بیماری را کاهش می دهد.

مسؤول واحد آموزش و ارتقاء سلامت مرکز بهداشت استان تاکید کرد: نگرانی و فشار روانی خود را با کاهش مدت زمان نگاه کردن و یا گوش دادن به اخبار رسانه های مختلف در خصوص بیماری که سبب ترس و نگرانی در شما می شود، باید کاهش یابد.

وی اضافه کرد: ️استفاده از مهارت های مختلف و تجربیات قبلی  برای مدیریت استرس در مواجهه با بیماری در طول طغیان این بیماری نیز مفید است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha