۲۸ بهمن ۱۳۹۸، ۱۴:۵۵
کد خبرنگار: 1215
کد خبر: 83678059
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

کرونا بازی دوستانه عراق با ویتنام را لغو کرد

۲۸ بهمن ۱۳۹۸، ۱۴:۵۵
کد خبر: 83678059
کرونا بازی دوستانه عراق با ویتنام را لغو کرد

بغداد – ایرنا – انتشار ویروس کرونا در جنوب شرق آسیا، بازی دوستانه تیم‌های ملی فوتبال عراق و ویتنام که قرار بود ۲۹ مارس (۱۰ فروردین ماه ۹۹) برگزار شود را لغو کرد.

یک مسوول در فدراسیون فوتبال عراق امروز دوشنبه گفت که به دلیل انتشار ویروس کرونا در جنوب شرق آسیا و شناسایی ۱۱ مورد ابتلا به این ویروس در ویتنام این بازی دوستانه لغو شده است.

این منبع اضافه کرده است که فدراسیون فوتبال عراق در حال رایزنی با همتای اردنی برای انجام یک بازی دوستانه بین دو کشور در ۲۶ مارس (۷ فروردین ماه ۹۸) است.

فدراسیون فوتبال عراق، دوحه پایتخت قطر را به عنوان محل بازی دوستانه بین دو تیم پیشنهاد کرده و در انتظار اعلام موافقت تیم ملی فوتبال اردن است.

عراق در گروه سوم مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و مرحله مقدماتی جام ملت های آسیا ۲۰۲۳ چین با تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران هم گروه است.

تیم ملی این کشور در چارچوب رقابت های مقدماتی جام جهانی فوتبال و مقدماتی ملت های آسیا در ۳۱ مارس (۱۲ فروردین ماه ۹۹) در برابر میزبان خود هنگ کنگ بازی خواهد کرد.

عراق برای این بازی اهمیت ویژه ای قائل است زیرا در صورت کسب سه امتیاز این بازی باعث صدرنشینی این کشور خواهد شد و بعد از آن در برابر حریف قدرتمند خود ایران بازی خواهد کرد.

تیم ملی عراق در بازی رفت که در زمین خارجی در «امان» پایتخت اردن میزبان بود، توانست با نتیجه ۲ بر یک ایران را شکست دهد.

گروه سوم شامل تیم های ایران، عراق، بحرین، هنگ کنگ و کامبوج است که در حال حاضر عراق با ۵ بازی و ۱۱ امتیاز صدرنشین ، بحرین با ۵ بازی و ۹ امتیاز در رده دوم و ایران با ۴ بازی (یک بازی کمتر) و شش امتیاز در رده سوم جدول قرار دارند.

بنا بر پیشنهاد کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا، مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر با مرحله مقدماتی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ چین که با ۲۴ تیم برگزار می‌شود، ادغام شده و به این ترتیب دو دور اول مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ نیز به عنوان بخشی از مقدماتی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ محسوب شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha