۲۷ بهمن ۱۳۹۸، ۱۰:۲۴
کد خبر: 83676030
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

سامانه جدید بارشی در آسمان کردستان مستقر می‌شود

۲۷ بهمن ۱۳۹۸، ۱۰:۲۴
کد خبر: 83676030
سامانه جدید بارشی در آسمان کردستان مستقر می‌شود

سنندج - ایرنا - معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی کردستان گفت: تحلیل و بررسی نقشه‌های هواشناسی بیانگر نفوذ سامانه بارشی به استان بتدریج از بعد از ظهر امروز تا اوایل روز سه‌شنبه است.

علی پناهی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این سامانه سبب بارش باران در دامنه ها و برف در ارتفاعات، وزش شدید باد بویژه در ساعات بعد از ظهر و عصر، مه و کولاک برف در ارتفاعات می‌شود و زمان اوج آن از اواخر وقت یکشنبه و دوشنبه است.

وی اضافه کرد: بارش باران و برف، وزش باد گاهی شدید، مه و کاهش دید، کولاک برف در ارتفاعات، ریزش بهمن در نقاط برف‌گیر از مخاطره‌های این سامانه بوده و مناطق تحت تاثیر آن نیز تمام نقاط استان به ویژه نواحی شمال غربی، غربی و جنوبی از جمله بانه، مریوان، سروآباد، مناطق اورامان، سارال و سرشیو، کامیاران و بخش غربی و جنوبی سنندج است.

معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی کردستان افزود: آثار مخاطره ای این سازمان نیز شامل ابگرفتگی مناطق داخل و خارج شهری به ویژه در روز دوشنبه با توجه به بالا بودن حجمم بارش و آب شدن برف موجود به سبب روند افزایشی دما، وزش باد، کاهش دید به علت مه و کولاک در جاهدها و گردنه‌ها، امکان ریزش بهمن در گردنه‌ها و نواحی برف گیر استان است.

وی یادآور شد: توصیه می‌شود مردم در ایام فعالیت این سامانه بارشی از تردد عیر ضروری در حاشیه رودخانه با توجه به بالا آمدن سطح آب، جاده‌های روستایی، نقاط برف گیر خودداری کنند و در صورت ضرورت تردد در جاده‌ها نیز تجهیزات زمستانه به همراه داشته باشند.

سال زراعی (آبی) از اول مهر هر سال شروع و به پایان شهریور سال بعد ختم می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha