۲۲ بهمن ۱۳۹۸، ۲۰:۳۶
کد خبر: 83671281
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

سرما دانش آموزان کردستان را خانه نشین کرد

۲۲ بهمن ۱۳۹۸، ۲۰:۳۶
کد خبر: 83671281
سرما دانش آموزان کردستان را خانه نشین کرد

سنندج - ایرنا - روابط عمومی آموزش و پرورش استان کردستان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: تمام مقاطع تحصیلی و پیش‌دبستانی شهری و روستایی سراسر استان فردا (چهارشنبه) به علت کاهش شدید دما و یخبندان تعطیل است.

در این اطلاعیه آمده است طبق اعلام هواشناسی کردستان آسمان این استان روز چهارشنبه شاهد افت محسوس دما و در برخی نقاط بارش‌های پراکنده خواهد بود که به همین دلیل با پیشنهاد آموزش و پرورش، تصمیم مدیریت بحران و موافقت استاندار کردستان فردا چهارشنبه تمام مقاطع تحصیلی شهری و روستایی این استان تعطیل اعلام می‌شود.

پلیس راه استان نیز با اشاره به وجود کولاک در برخی محورهای استان توصیه کرد: مردم از سفرهای غیر ضروری در محورهای بین شهری به ویژه فرعی و روستایی خودداری کنند و در صورت ضرورت علاوه به همراه داشتن زنجیر چرخ حتما به تعداد مسافران پتو و برخی مواد خوراکی نیز به همراه داشته باشند.

برودت هوا در شبانه روز گذشته علاوه بر اینکه موجب شده تمام شهرستان‌های کردستان دمای زیر صفر درجه را تجربه کنند، باعث شده بود که ۲ شهر زرینه و هزارکانیان به ترتیب با ثبت ۲۶.۲ و ۲۳.۱ درجه سانتی‌گراد در رتبه های اول و دوم سردترین های کشور قرار بگیرد و سرد ترین دمای هوای ۳۰ سال گذشته در ۲ شهر زرینه و بانه نیز شکسته شود.

 در شبانه روز گذشته در زرینه دمای منفی ۲۶.۲ درجه سانتی‌گراد ثبت شد که سردترین رکود قبلی این شهر مربوط به ۱۸ دی ۱۳۸۶ با ۲۵.۸ بود و در بانه نیز دمای منفی ۱۵.۹ به ثبت رسید که رکود قبلی این شهر نیز مربوط به ۱۴ بهمن ۱۳۹۵ با ۱۶.۴ بود.

براسای پیش بینی هواشناسی تا روز چهارشنبه در بعضی از ساعات وزش باد شدید در استان  خواهیم داشت که بویژه در نواحی شمالی استان و گردنه‌ها و جاده‌ها باعث خیزش برف‌ها بر روی سطح زمین و ایجاد کولاک برف و لغزندگی سطح‌ جاده‌ها می‌شود.

از امروز تا بعد از ظهر فردا (چهارشنبه) هوای بسیاری از نقاط آسمان کردستان پایدار است اما از اوخر شب فراد تا اواخر  شب پنجشنبه آسمان مناطق غربی استان بطور متناوب در دامنه فعالیت امواج بارشی قرار می‌گیرد که موجب بارش برف و باران عمدتا برف، مه آلود شدن هوا و کاهش دید افقی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha