امدادرسانی به ۵ مادر باردار طی ۲ روز در آذربایجان‌غربی

ارومیه- ایرنا- مدیرعامل هلال‌احمر آذربایجان‌غربی گفت: پنج مادر باردار در سه شهرستان‌ ارومیه، سلماس و تکاب طی ۴۸ ساعت گذشته توسط اکیپ‌های امدادی هلال احمر این استان به مراکز درمانی انتقال داده شدند.

سعید رهبر سوره روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این مادران باردار از ساکنان روستاهای «آغ برزه» سلماس، «آق اتاق» و دیوان‌دره تکاب و «کورمیک» سرو ارومیه بعد از ساعت‌ها تلاش نیروهای امدادی به مراکز درمانی شهرستان‌ها انتقال یافتند.

وی ادامه داد:  با توجه به وجود کولاک، راه‌های ارتباطی این روستاها بسته بود و توانایی حرکت توسط خود اهالی وجود نداشت که بر همین اساس گروه‌های امدادی پزشکی، درمانی و راهداری تا انتقال کامل بیماران در محل حضور داشتند.

وی بیان کرد: همه نیروهای جمعیت هلال احمر آماده هستند تا در صورت بروز حوادث و خسارت احتمالی به حادثه‌دیدگان خدمت‌رسانی کنند.

مدیرعامل هلال‌احمر آذربایجان‌غربی گفت: شهروندان گرفتار کولاک می‌توانند با شماره ۱۱۲ این نهاد تماس بگیرند تا از خدمات امدادی هلال‌احمر بهره‌مند شوند.

وی اظهار داشت: با توجه به فرارسیدن فصل بارندگی‌ها مسافران برای تردد، زنجیرچرخ و تجهیزات زمستانی، سوخت کافی و لباس گرم به‌ همراه داشته باشند.

به گزارش ایرنا اطلاع‌رسانی عمومی جهت افزایش آگاهی‌های مردم جهت به حداقل رساندن حوادث، دسترسی به حداکثر توان مقابله با حوادث زمستانی با مشارکت همکاران و امدادگران و سازمان‌های همکار و پاسخ‌گویی صحیح، به موقع و کامل به حوادث زمستانی از جمله اهداف این سازمان است.

امدادرسانی در تصادفات جاده‌ای، رهاسازی خودروهای گرفتار شده در برف و کولاک، آموزش و کمک به بستن زنجیرچرخ در جاده‌های برفی، انجام امداد و کمک‌های اولیه سرپایی، خدمات اسکان اضطراری برای در راه ماندگان در پایگاه‌های جاده‌ای و توزیع اقلام زیستی و غذایی از جمله خدماتی است که جمعیت هلال‌احمر در طرح زمستانی ارائه می‌کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =