۱۹ بهمن ۱۳۹۸، ۱۳:۳۶
کد خبر: 83665693
T T
۶ نفر

برچسب‌ها

اسکنر سه بعدی کف پا بومی‌سازی شد

۱۹ بهمن ۱۳۹۸، ۱۳:۳۶
کد خبر: 83665693
اسکنر سه بعدی کف پا بومی‌سازی شد

تهران- ایرنا- یک شرکت دانش‌بنیان توانست با تولید چند نوع اسکنر پا، این فناوری را بومی سازی کند.

به گزارش معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، طراحی و تولید لوازم پزشکی با حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان این حوزه رونق تازه‌ای گرفته و براساس آمار ارائه شده سهم شرکت‌های دانش‌بنیان از تولید تجهیزات پزشکی به طور چشمگیری افزایش یافته است.

شرکت دانش‌بنیان «پایا فناوران فردوسی» یکی از شرکت‌هایی است در زمینه تولید چندین نوع از اسکنرهای پا فعالیت دارد. سجاد رحمان‌پور مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان درباره تولیدات این شرکت گفت: اسکنر فشار کف پا، اسکنر سه بعدی پا، اسکنر سه بعدی کف پا، دستگاه تحلیل گام، دستگاه ساخت کفی و دستگاه سنجش قامت در این شرکت تولید می‌شود.

این فعال فناور درباره محصول «اسکنر فشار کف پا» بیان کرد: سه تست استاتیک، دینامیک و تعادل توسط اسکنر فشار کف پا با این دستگاه انجام می‌شود، با استفاده از ۲۲۸۸ سنسور و سرعت ۱۰۰ فریم بر ثانیه و با استفاده از اسکنر فشار دینامیک به کار رفته در این دستگاه، فشار کف پا اندازه‌گیری می‌شود.

وی ادامه داد: با استفاده از نرم افزار این دستگاه، اطلاعاتی کامل از بیماران به دست خواهد آمد و نوع قوس کف پا به این طریق تشخیص داده می‌شود و با استفاده از CoP Line نحوه گام برداشتن مورد بررسی قرار می‌گیرد و با استفاده از پروفایل فشار خروجی، نقاط پرفشار کف پای بیمار آنالیز می‌شود.

رحمان‌پور گفت: این دستگاه به راحتی قابل حمل و نقل است و می‌توان از آن در چند کلینیک، جهت مقاصد غربالگری یا انتقال به اتاق بیماران در بیمارستان‌ها استفاده کرد.

این فعال فناور افزود: یکی دیگر از ویژگی‌های این دستگاه رزولوشن بالای آن است به طوری که استفاده از ۲۲۸۸ سنسور باعث شده است تا کاربر بتواند تصویری با جزئیات بالا از فشار کف پای بیمار بدست آورد، این رزولوشن بالا باعث می‌شود تا نقاط پرفشار کف پای بیمار با دقت بالایی به دست آید.

رحمان‌پور بیان کرد: آنالیز گیت با استفاده از ۱۰۰ فریم بر ثانیه باعث می‌شود تا تعداد نمونه برداری بیشتری در حالت گام برداشتن انجام شود و تحلیل کامل‌تری از مشکلات احتمالی پای بیمار به دست آید.

وی ادامه داد: بسیاری از دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور و همچنین مراکز درمانی و بیمارستان‌های کشور از این دستگاه استفاده می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha