استاندار قم: انتخابات براساس اصل امانت‌داری برگزار می‌شود

قم-ایرنا- استاندار قم گفت: ما در برگزاری انتخابات هیچ‌وقت آخرت خود را به دنیای دیگران نخواهیم فروخت و بر اساس اصل امانت‌داری روند انتخابات را پیش خواهیم برد.

بهرام سرمست عصر پنجشنبه در گردهمایی توجیهی نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی بیان کرد: امنیت، سلامت، بی‌طرفی و جلب مشارکت حداکثری هدف مسئولان قم در برگزاری انتخابات پیش رو می‌باشد.

وی بیان داشت: رفتار انتخاباتی مردم با نتیجه واقعی انتخابات متفاوت بوده و ممکن است در روزهای آخر نتیجه معادلات تغییر کند.

استاندار قم گفت: با اعتلای فرهنگ انتخاباتی در بین داوطلبان و مردم، بداخلاقی‌های انتخاباتی کاهش خواهد یافت.

سرمست اظهار کرد: فضای تعامل و همدلی در قم موج می‌زند که یکی از مزیت‌های اصلی این استان در پیشبرد برنامه‌های آتی مانند انتخابات دوم اسفند است.

وی تصریح کرد: امام راحل بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در اولین فرصت بنای انتخابات و رجوع به آرای مردم را نهاد.

سرمست بیان داشت: انقلاب اسلامی در طول ۴۰ سال گذشته به‌صورت متوسط هرسال یک انتخابات را تجربه کرده است.

استاندار قم خاطرنشان کرد: وجود نهادهای مختلف تصمیم‌گیری در ایران نشان از نوعی مردم‌سالاری دینی و بر اساس اصل انتخابات دارد.

رسانه‌های خارجی می‌خواهند نظام را ناکارآمد جلوه دهند

وی در ادامه اظهار داشت: کشور در شرایط کنونی از هر جنبه تحت‌فشار است و دشمنان می‌خواهند با تبلیغات سوء، نظام را ناکارآمد جلوه دهند.

سرمست افزود: رسانه‌های خارجی با استفاده از قدرت تبلیغات رسانه درصدد تخریب و سیاه نمایی نظام اسلامی می‌باشند.

وی ابراز کرد: داوطلبان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی برای دفاع از حقوق خود به قانون انتخابات اشراف کامل داشته باشند و خود را بی‌نیاز از مطالعه آخرین اصلاحات و قوانین انتخاباتی قلمداد نکنند.

سرمست تاکید کرد: داوطلبان به اخلاق و رفتار انتخاباتی کاملا پایبند باشند، اخلاق انتخاباتی نامزدها باید بر اساس پایبندی به مقوله صداقت و راست‌گویی باشد.

استاندار قم یادآور شد: بهترین و کامل‌ترین تعریف در علم سیاست، صداقت است، داوطلبان نسبت به حوزه قدرت خود در دادن وعده‌های انتخاباتی اشراف داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: داوطلبان به اصل امانت‌داری بر اساس وعده‌ها و مسئولیت‌هایی که بر عهده می‌گیرند پایبند باشند.

انتخابات میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، دوم‌ اسفندماه سال جاری برگزار خواهد شد.

سه نماینده از حوزه انتخابیه قم راهی مجلس شورای اسلامی می‌شوند؛ همچنین این استان یک نماینده در مجلس خبرگان رهبری دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha