۷ بهمن ۱۳۹۸، ۸:۵۴
کد خبرنگار: 1163
کد خبر: 83649514
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

 تاکسی‌های بدون پروانه سهمیه سوخت دریافت نمی‌کنند

سنندج - ایرنا - رییس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری سنندج گفت: بر اساس اعلام اتحادیه تاکسیرانی کشور و براسای مصوبه هیات وزیران و در راستای شناسایی تاکسی‌ها فعال از غیر فعال از ابتدای اسفند سال‌جاری سهمیه سوخت تاکسی‌های بدون پروانه حذف می‌شود.

امیر جمشیدنژاد روز دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از اهداف تعریف شده در اجرای طرح سهمیه‌بندی سوخت اختصاص سهمیه سوخت به ناوگان حمل و نقل درون شهری است.

وی افزود: هیات وزیران مصوبه‌ای به وزارت کشور مبنی بر شناسایی تاکسی‌های غیر فعال ابلاغ کرده و پیرو این مصوبه اتحادیه تاکسیرانی کشور هم سامانه جامع ناوگان تاکسیرانی را راه‌اندازی کرد تا فرآیند صدور پروانه تاکسی‌ها در شهرهای مختلف به صورت برخط در این سامانه گزارش دهد.
رییس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری سنندج اضافه کرد: براساس قانون پروانه تاکسی شرط اصلی برای تردد و فعالیت در سطح شهر است و بر همین اساس در راستای جلوگیری از تضعیف حقوق رانندگان فعال، سهمیه سوخت رانندگان تاکسی بدون پروانه از ابتدای اسفند حذف می‌شود.

وی یادآور شد: پروانه تاکسی هر۲ سال یکبار نیاز به تمدید دارد اما بسیاری از رانندگان به تاریخ انقضای پروانه تاکسی توجه نمی‌کنند.

جمشیدنژاد با بیان اینکه از ابتدای امسال یک هزار و ۳۰۰ پروانه تاکسی تمدید شده است، گفت: رانندگان تاکسی که تاریخ پروانه فعالیت آنها تمام شده برای جلوگیری از قطع سهمیه سوخت هر چه سریعتر با مراجعه به این سازمان نسبت به تمدید پروانه خود اقدام کنند.

در حال حاضر بیش از سه هزار تاکسی در سطح شهر سنندج مشغول خدمات‌رسانی به مردم هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha